Gmailde yeralan Meet (Toplantı) Özelliğini kaldırın


Gmailde yeralan Meet (Toplantı) Özelliğini kaldırın
Gmail şu zamanların en popüler email servisidir. Arasıra yeni özellikler ile birlikte görünümünde de değişiklikler olmaktadır eğer farkettiyseniz sol tarafta Meet , Toplantı başlat , Toplantıya katıl seçenekleri

yeralmaktadır. Bu özellik sayesinde Gmail kullanıcıları arasındaki iletişim artacaktır işin güzel tarafı bunun video konferans şeklinde yapılabilmesi ve 100 kullanıcıya dek ücretsiz kullanılabilmesidir, Toplantıya katılabilmek için belirli bir kod girilmesi gerektiğinden verileriniz ve kişisel bilgileriniz güvende olacaktır ilaveten saldırı önlemleri gibi ek özellikler de sunmaktadır buraya kadar herşey gayet yerinde fakat bazı kişisel kullanıcılar insanlarla iletişimi sevmezler ve dolayısı ile bu özelliği hiç kullanmazlar ayrıca solda kullanmadıkları bu özelliğin kapladığı alandan rahatsızlık duyarlar.

Gmailde Meet özelliği

Gmailde Toplantı başlat , Toplantıya katıl özelliklerini kaldıralım

Eğer sizde Gmailde yeralan Meet özelliğini kullanmıyorsanız ve soldaki alanda yeralmasından rahatsız iseniz özelliği devre dışı bırakıp görünmesini engelleyebilirsiniz bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Gmailinize giriş yaptıktan sonra sağ üste köşede yeralan ayarlar dişli çarkına tıklayın ve aşağı açılır menüden "Tüm ayarları Görüntüleyin" kısmına tıklayın.

Gmail ayarlar

2. Yeni açılacak olan Gmail ayarlar sayfasında "Sohbet ve toplantı" sekmesine tıklayın , bu sayfada yeralan aşağıdaki seçeneklere işaret koyduktan sonra "Değişiklikleri kaydet" butonuna tıklayın.

a) Sohbet kapalı
b) Ana menüde Toplantı bölümünü gizle

Gmail sobet ve toplantı

Artık Gmail arayüzünde sol tarafta yeralan Meet bölümü yeralmayacağından daha fazla seçenek gösterilecektir. Elbetteki sol taraftan yer kazanmak için illada Meet özelliğini kaldırmak zorunda değilsiniz bu özelliği sağ tarafa da alabilirsiniz

Gmaildeki Meet özelliğini sağ taraf alın

Meet özelliğini sağ tarafa alabilmek için sağ üst köşedeki Dişli çark ikonuna tıklayın ve aşağı açılır menüden "Tüm ayarları görüntüleyin" kısmını seçin , ardından Gelişmiş kısmına tıklayın , burada yeralan "Sohbet kutusu sağ tarafta" kısmına tik koyduğunuzda soldaki Meet özelliği sağ tarafa geçecektir.

Gmail sohbet kutusunu sağ tarafa al

Eğer bir özelliği kullanmıyorsanız ve kaldırma imkanınız varsa gerek akıllı telefonunuzda gerekse Windows ta kullanmadığınız özellği/Özellikleri kaldırmanızı tavsiye ederim.

- Gmail hesabınıza şüpheli erişim olduğunda cep telefonunuza mesaj gelsin Burada

- Gmail Mobil görünümde oturum nasıl kapatılır Burada

- Gmailde tüm emailleri topluca silin Burada

- ilerki tarihte yollanacak gmail oluşturmak Burada

- Gmail sekmede okunmamış email sayısını göstersin Burada

- Gmailde toplu email nasıl yollanır Burada

- Gmailde belirli kelimeleri içeren emailleri yönlendirelim Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha