Microsoft Office de şerit ayarlarınızı yedekleyin


Microsoft Office şerit ayarlarınızı yedekleyin
Microsoft Office , Excel, Word , Powerpoint gibi bileşenlerinde uzunca bir süredir çok işlevli bir Şerit Menü çubuğu sunuyor. Dilerseniz burada yeralan sekmeleri yeniden düzenleyerek yalnızca


ihtiyacınız olanları içerecek şekilde şerit menüsünü özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için ise mesela Microsoft excel kullandığınızı varsayarsak Dosya - Seçenekler - Şeridi özelleştir kısmına gidip açılan penceredeki sağ bölmede istemediğiniz bileşenlerin görünmemesi için önlerinde yeralan kutucuklardaki tikleri kaldırmanız yeterlidir.

Microsoft Office şeridi nasıl özelleştirilir

Diyelimki hergün kullandığınız Microsoft Exceli bu şekilde özelleştirdiniz. Sisteminiz de bozulmak üzere format atmayı düşünüyorsunuz. Yeni kuracağınız sisteme Microsoft office yükledikten sonra aynı ayarları tekrar yapmak için vakit ayırmanız gerekir peki ama ya bir işyerinde yüzlerce bilgisayara aynı şerit ayarlarını yapmanız gerekiyorsa ? işte bu gibi durumlar için Microsoft , Şerit ayarlarını yedekleme ve geri yükleme seçeneklerini sunmuş.

Microsoft Office bileşenlerindeki şerit ayarları nasıl yedeklenir

Aşağıdaki örneğimizi Microsoft Office bileşenlerinden Excel için açıklayacağım fakat diğerleri içinde aynıdır. Microsoft Exceli açalım sırası ile aşağıdaki adımları uygulayalım.

1. Dosya - Seçenekler - Şeridi Özelleştir kısmına gittiğinizde sağ alt köşede Tamam butonunun üzerinde İçeri/Dışarı Aktar özelliğini göreceksiniz biz öncelikle Tüm özelleştirmeleri dışarı aktar kısmına tıklayıp yedeğimizi alacağız.

Excelde şerit ayarlarını yedekle

2. Yedeğinizi güvenli bir yere alın ben örnek olması açısından masaüstüne aldım.

Microsoft office şerit ayarı yedeği

Artık bu yedek dosyasını , aynı cihazda ayarları geri yüklemek için kullanabileceğimiz gibi. Ayarları başka bir bilgisayara aktarmak için de kullanabiliriz. Üstteki anlatımı Microsoft office 2016 da yaptım eski sürümlerde varmıdır kontrol etmek gerekir. Bu yedeği geri, yüklerken yedeği aldığınız ekranda aşağı açılır menüde yeralan "Özelleştirme Dosyası içe aktar" kısmından yedek dosyanızı seçin ve çıkan Bu programa yönelik varolan tüm şerit ve hızlı erişim Araç çubuğu özelleştirmeleri değiştirilsinmi Uyarısına Evet deyin.

şerit yedeğini içe aktarın

Böylece Şerit ayarlarınız anında geri gelecektir. Microsoft exceli veya diğer office bileşenlerini yeniden başlatmanıza bile gerek yok. Nedense Microsoft Officenin şerit özelliği olmayan sürümleri bana çok daha pratik geliyordu şerit çıkalı aradığımı daha bir zor bulur oldum.

- Excel de belirli bir sütuna göre sıralama yaptırın Burada

- Excel otomatik olarak belirli bir çalışma kitabını açsın Burada

- Excel de Ekle ve Sil ikonları silik çözümü Burada

- Excel de bugün formülü nasıl kullanılır Burada

- Excelde klavye yön tuşları çalışmaz oldu Burada

- Office uygulamalarını Güvenli Mod da başlatın Burada

- Excel de hücrelerdeki yazıları birleştirelim / bölelim Burada

- Excel veya Word da Pano nasıl temizlenir Burada

- EXCEL de dolu veya boş hücreleri saydıralım Burada

- vbs ile boş Word veya Excel belgesi açalım Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan Bulut
  3. Avatar for shampuan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha