Chromium EDGE de şifreler dışa nasıl aktarılır


Chromium EDGE de şifreler dışa nasıl aktarılır
Bilindiği üzere Microsoft , daha iyi web uyumluluğu oluşturmak için Microsoft Edge'in geliştirilmesinde Chromium açık kaynak projesini benimsemişti. Bu yeni Microsoft Edge, Google Chrome


tarayıcısı ile aynı Chromium web motorunu kullanır bunun anlamı ; şifreleri dışa aktarma özelliği de aynen Google chrome de olduğu gibidir. Oturum açmanızı gerektiren bir web sitesini ziyaret ederseniz Chromium EDGE , kullanıcı adınızın ve parolanızın hatırlanmasını isteyip istemediğinizi soracaktır. Parola kaydetme varsayılan olarak etkindir , kaydet dedikten sonra ilgili siteyi bir sonraki ziyaretinizde, kullanıcı isminiz ve şifreniz tarayıcıda kayıtlı olduğundan sadece bir butona basarak oturum açabileceksiniz. Aşağıdaki makelemizde Chromium EDGE de Web siteleri için kaydedilmiş tüm şifrelerinizin bir listesini CSV dosyası şeklinde nasıl aktaracağınızı izah etmeye çalışacağız.

Microsoft Edge Chromium'da Kayıtlı şifreleri dışa aktarın

1. Microsoft EDGE tarayıcısını açın ve sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ardından aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin , yeni açılan penceredeki Profiller kısmının seçili olduğundan emin olduktan sonra , Parolalar kısmına tıklayın.

Chromium edge Profiller Parolalar

Aynı yere daha kolay yoldan ulaşmak istiyorsanız Adres Satırına aşağıdaki Kodu yapıştırıp ardından Enter tuşuna basmanız yeterlidir.

edge://settings/passwords

Eğer açılan sayfada Parolaları dışa aktar özelliği görünmüyorsa Öncelikle kaydedilmiş bir parolanızın olduğundan emin olun ardından da Chromium edge sürümünüzün en güncel sürüm olup olmadığını kontrol edin.

2. Kaydedilen parolalar yazısının en sağında yeralan üç noktaya tıklayın ve Parolaları dışa aktar deyin.

Edge parolaları dışa aktar özelliği

İlk gelen uyarı penceresinde tekrar Parolaları dışa aktar butonuna tıklayın ve ardından gelecek olan kullanıcı şifresi giriş ekranında Windows kullanıcı şifresini girin.

Edge parolaları dışa aktar şifre ekranı

Tüm bu işlemlerden sonra "Microsoft Edge Parolaları.csv" isminde dosyanın nereye saklanması gerektiği ile ilgili bir seçim ekranı belirecektir, bir konum seçin. Böylece Chromium edge tarayıcısındaki şifreleri dışa aktarmış olacaksınız. Şifreleri İçe aktarmak için henüz bir seçenek eklenmemiş (Garip) bunun yerine sanırım csv uzantılı dosyayı Google chromede içe aktarıp sonrada edgenin, şifreleri Google chromeden içe aktarmasını sağlamak gerekecek. Yada aşağıdaki klasör ve registry kaydını yedekleyip sonrada geri yüklemeniz gerekecektir.

%LocalAppData%\Microsoft\Edge
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Edge

Tahminimce içe aktar (Import) özelliğini ilerki sürümlerde Dışa aktar (Export) un yanına ekleyeceklerdir.

- Microsoft EDGE arka planda çalışmaya devam ediyor Burada

- Microsoft Edge'de Dikey Sekmeler özelliğini aktif edin Burada

- Microsoft EDGE ile tam sayfa ekran görüntüsü alın Burada

- Microsoft Edge de InPrivate modunu yasaklayın Burada

- Chromium EDGE de arama motoru Google olsun Burada

- Microsoft Edge Chromium nasıl sıfırlanır Burada

- Chromium EDGE herzaman gizli modda başlasın Burada

- Microsoft EDGE yi bloklayın Burada

- Edge Chromium un dilini değiştirelim Burada

- Chromium Edge kapanırken Gözatma verilerini temizlesin Burada

- Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin Burada


5 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Yeni user
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Sinem

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha