Android Telefonda Metin kopyalama nasıl yapılır


Android Telefonda Metin nasıl kopyalanır
Akıllı telefonunuz ile web sayfalarını gezerken arkadaşlarınızın da ilgisini çekebilecek cümle , veya paragrafların yeraldığı sayfalara denk geldiğiniz olmuştur. bazen bu cümleler uzun bir metnin içerisinde


biryerlerde geçtiği için eğer sayfa URL sini kopyalayıp arkadaşınıza atarsanız metni bulamayabilir bu sebeple bire bir metnin kopyalanması gereklidir yada ödeviniz için aradığınız olası bir çözümü içeren belirli paragrafları kopyalamanız icabedebilir, sebep her ne olursa olsun uzun bir yazı içerisinden belirli bir kısmın kopyalanması gerekiyorsa Android telefonunuz sayesinde bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemi 3 Eylül 2019 yılında piyasaya çıkmış olan Android Q (10) üzerinde uygulayacağız.

Uzun bir Metnin içerisinden kelime veya paragraf kopyalama

İlgili Metni Android telefonunuz ile görüntüleyin ardından Nereden kopyalamaya başlamak istiyorsanız O kelimenin üzerine dokunun , hemen üst kısımda bir büyüteç ekranı belirecektir bunda amaç seçimin tam yerini belirleyebilmektir.

Android te yazı seç

Seçimi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz ; parmağınızı bırakmadan seçilecek cümle boyunca kaydırın , parmağınızı gezdirdiğiniz yerlerin mavi olduğunu yani seçildiğini göreceksiniz veya tutamaç şekli oluştuğunda sağ taraftaki ucunu tutun ve cümlenin neresine kadar kopyalayacaksanız oraya kadar sürükleyin bıraktığınızda üst kısımda Kopyala , Paylaş , Tümünü seç seçenekleri belirecektir , Tümünü seç özelliği yazının tamamının seçilmesini sağlar , Kopyala diyerek seçimin panoya kopyalanmasını sağlayabilirsiniz.

Android te cümle seç

Ardından WhatsApp gibi bir mesajlaşma yazılım ekranındayken sohbet penceresine kısa dokunuş yapıp yapıştır deyin ve metni konuşma penceresine iletebilirsiniz. Eğer paylaş kısmını seçerseniz Alt kısımda WhatsApp, Gmail, Bluetooth , Metne bağlantı al gibi seçeneklerin olduğu ekran belirecektir. Burada ilginç olan özelliklerden biri Bluetooth tur , öyle ya kopyaladığınız bir kelime Bluetooth vasıtası ile Bilgisayarınıza nasıl iletilecek ? Onunda kolayını bulmuşlar HTML şeklinde bir dosya vasıtası ile iletiliyor.

Android te seçilen metni paylaş

Aşağıdaki ekranda kopyaladığım bir kelimenin bluetooth üzerinden Bilgisayarıma bir HTML belgesi şeklinde iletildiğini görüyorsunuz. Eğer paylaş kısmında bulunan Metne bağlantı ol kısmını kullanırsanız bu seferde oluşan linke tıklayan karşı taraf, ilgili kelimeyi veya cümleyi fosforlu şekilde işaretlenmiş olarak görecektir.

Android ten bilgisayara yazı yolla

Android sürümünüz düşük ise Bire bir aynı özellikler sizde olmayabilir.

- Android telefonda uygulama isimleri nasıl değiştirilir Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- Android telefonda Büyük boyutlu dosyaları bulun Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Cemil

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha