WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır


whatsapp de tikler
WhatsApp bilindiği gibi Mark Zuckerberg e ait , kendisi facebook un kurucusudur . Mark Zuckerberg Facebook'u açmadan önce HarwardConnect.com isimli web sitesinde çalışıyordu, girişimin sahipleri

Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler , Zuckerberg'in Facebook fikrini, kodlarını ve iş planını kendilerinden çaldığını iddia ederek dava açmışlar ve kardeşler dava sonucunda $65 milyon kazanmışlardı. Yani Mahkeme kararı ile bu fikrin zuckerberge ait olmadığı ispatlanmıştı. Elbette bu duyrulmadı ve sessiz sedasız geçiştirildi. Sonraki yıllarda CIA tarafından kendisine Facebook sebebi ile Madalya verildi (Mark Zuckerberg Awarded CIA Surveillance Medal diye googlede aratınız) . 2012 yılında facebook Instagramı 1 Milyar dolara satın aldı ardından 2014 yılında Facebook, 19 milyar dolar karşılığında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı bünyesine kattı.

Zuckerberg, Facebook kullanıcılarının verilerini , merkezi Londra'da bulunan "Cambridge Analytica" adlı veri analiz firmasına sattı , firmada 87 milyon Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verileri ABD ve İngiltere'de kritik siyasi seçimleri etkilemek için usulsüz şekilde kullandı bunun sonucu zuckerberg senato önünde hesap verdi ve ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), sosyal paylaşım sitesi Facebook'a 5 milyar dolar ceza kesti. Zuckerberg, Jeff Bezos, Bill Gates ve Warren Buffet’in ardından dünyanın en zengin dördüncü insanı. WhatsApp nin sahibinin hikayesi bu şekilde konumuza dönecek olursak.

WhatsApp de mesaj görüldü veya görülmedi işareti

WhatsApp mesajlarındaki onay işaretleri mesajınızın ne zaman teslim edildiğini, alındığını ve ne zaman okunduğunu gösterir. Mesajı seçip tam olarak ne zaman okunduğunu görmek için gönderdiğiniz iletiye uzun dokunun ve sağ üstteki üç noktalı simgeye dokunun bilgi bağlantısını seçin. Teslim edildiği ve okunduğu zamanı görebilirsiniz.

whats App mesaj bilgisi

Elbetteki mesajı gönderen olarak çok güzel bir özellik lakin alıcı iseniz zor durumda kalabiliyorsunuz. Bu detaylı bilgilerin haricinde ekran üzerinde de tiklerin anlamlarına bakarak mesajınızın akıbeti hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hemen tiklerinde anlamlarını inceleyelim.

Whatsapp'da tek gri tik ne anlama gelir?
Tek gri tik mesajı siz gönderdiniz. Ama karşı tarafın interneti olmadığı için teslim edilmedi.

whatsapp tikler

Whatsapp'da iki gri tik ne anlama gelir?
iki gri tik'in anlamı ise gönderdiğiniz ileti teslim edildi. Lakin karşı taraf okumadı.

WhatsApp iki gri tik

Whatsapp'da iki mavi tik ne anlama gelir?
Whatsapp'da iki mavi tik ise karşı tarafın sizin mesajınızı okuduğu anlamına gelir.Peki bu iletiler gizlenir mi? Elbette gizlenir.

whatsapp iki mavi tik

Whatsapp'da mesaj bilgilerinin durumları (mavi tik) nasıl gizlenir?

Önemli: Whatsapp bu konuda adil bir davranış sergiliyor. Şayet siz bu bilgilerin karşı tarafa iletilmesini istemezseniz sizde bu iletileri göremezsiniz. Yine devam etmek istiyorsanız işte adımlar:
WhatsApp'ı başlatın ve ekranın sağ üstündeki üç noktaya dokunun ve ardından aşağı açılır menüde Ayarlar menüsüne dokunun.

whatsapp grup ayarları

Hesap bağlantısını seçin. Gizliliğe dokunun.

whatsapp gizlilik

Devre dışı bırakmak için okundu bilgisinin karşısındaki anahtarı kapalı konuma getirin.

whatsapp okundu bilgisi

Artık insanların size gönderdiği mesajları ne zaman okuduğunuzun bilgisi karşı tarafa iletilmeyecek. unutmayınki sizde artık karşı tarafa attığınızda aynı durumda olacaksınız. Yani sizde karşı tarafa mesaj yazdığınızda okuyup okumadığını bilemeyeceksiniz.
Hepsi bu kadar.

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada

- WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanmayın Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha