Gmailde koyu yada siyah temaya nasıl geçilir


Gmailde koyu temaya nasıl geçilir
Karanlık veya koyu mod (Tema) , göz yorgunluğunu azaltmanın yanı sıra, Özellikle telefonunuzda AMOLED ekran varsa, pil gücünden de tasarruf edebilir böylece, şarj etmeden daha uzun süre kullanmanıza

olanak tanır. Eğer geceleri karanlık ortamda cep telefonu ekranından emaillerinizi kontrol ediyorsanız Gmail'in parlak beyaz temasına bakmak, gözlerinizi yorabilir bunu engellemek için Koyu temayı deneyebilirsiniz. Öncelikle , Google Play Store'daki sayfasını ziyaret ederek ve 'Güncelle' düğmesini kontrol ederek Gmail uygulamasının en son sürümünün kurulu olduğundan emin olun . Android 10 veya üzeri bir sistem kullanıyorsanız ve karanlık (Koyu) temasını etkinleştirdiyseniz, uygulama otomatik olarak farkedip Gmail uygulamasını koyu temaya alacaktır.

Android için Gmail uygulamasında Koyu temaya geçin

1. Android telefonunuzun ana ekranındayken Gmail uygulamasına tıklayın ve açılan ekranda sol üst köşedeki ızgara menüsüne dokunun.

Gmailde siyah tema

2. Aşağı açılır menüde önce Ayarlar ardından Genel ayarlar kısmına dokunun.

Android Gmailde genel ayarlar

3. Yeni açılacak olan ekranda Tema kısmını seçin eğer Android 10 ve üzeri bir sisteminiz varsa burada yazan sistem varsayılanı , telefonunuz koyu temadaysa otomatik olarak Gmail temasının koyu görünmesine sebep olacaktır elbette temayı burada yeralan ayarları kullanarak Açık veya Koyu şeklinde değiştirebilirsiniz.

Gmail koyu tema ayarı

Masaüstü Gmail de Koyu temaya nasıl geçilir

Gmailinize giriş yapın ardından sağ üst köşede yeralan Ayarlar dişli çarkına tıklayın (1) ve açılan menüden Tümünü görüntüle kısmına tıklayın (2)

Masaüstü Gmailde tüm ayarlar

Yeni açılan pencerede kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırın ve siyah olan temayı bulun üzerine tıklayın ardından sağ alttaki Kaydet butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

Masaüstü Gmailde Koyu tema

Bunu yapar yapmaz Gmail teması koyu temaya dönüşecektir. Ben özellikle siyah zemin üzerine beyazla yazılmış yazıları okumakta zorlanıyorum sanıyorumki birçok kişide de bu sorun mevcuttur bunun farkında olan Gmail tema yapımcıları koyu temadaki yazı rengini beyaz değil grinin açık bir tonu şeklinde kullanmışlar.

Gmail masaüstü koyu tema

Karanlık modun ve diğer mavi ışık filtreleme çözümlerinin mavi ışığa maruz kalmayı azaltmak için işe yarayıp yaramadığına dair çalışmalar sonuçsuzdur. Bununla birlikte, karanlık modun uyku ritmini göz yorgunluğundan daha fazla etkilemesi olası görünüyor. 2019 yılında yapılan bir çalışmada, Apple'ın Mavi ışık filtresi ayarları, iPad'lerinde Night Shift'i yatmadan önce kullananlar ile kullanmayanlar arasında melatonin üretiminde kayda değer bir fark görülmedi. Cihazın parlaklık ayarlarının kısılması karanlık Mod dan çok daha önemli görünüyor.

- Gmailde tüm emailleri topluca silin Burada

- Microsoft Office belgelerini Gmail ile düzenleyin Burada

- Gmail Mobil görünümde oturum nasıl kapatılır Burada

- Gmailde toplu email nasıl yollanır Burada

- ilerki tarihte yollanacak gmail oluşturmak Burada

- Gmailde belirli kelimeleri içeren emailleri yönlendirelim Burada

- Gmail de küfür filitresi oluşturmak Burada

- Outlook.com Kişiler listesini Gmail e aktaralım Burada

- Gmailde belirli kelimeleri içeren emailleri yönlendirelim Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Cenk
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Cenk
  5. Avatar for Cenk
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Erdem Tuna

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha