Masaüstü Whatsapp ffmpeg.dll hatası veriyor


Whatsapp ffmpeg.dll hatası
WhatsApp benim çok ta kaliteli bulmadığım bir uygulamadır , bunu uluslararası görüşmelerde vs. test ettiğinizde sanıyorumki sizlerde farkedeceksiniz. Peki ama bu uygulamadaki en saçma sapan


küçücük bir değişiklik bile sanki çok önemli birşeymiş gibi neden bütün gazetelerde ve internet sitelerinde yeralıyor ? bunun ana kaynağı sahibinin Amerikan istihbarat örgütünden aldığı ödülde saklı , insanların kendi kendilerini isteyerek fişlemeleri neticesi , kolay kolay başarılamayacak bir iş ortaya çıktı halbuki bu bilgiler için istihbarat örgütü milyarlarca dolar harcayacaktı. Herneyse ben WhatsApp yi pek sık kullanmadığım için Bugün masaüstümdeki ikonuna tıkladım fakat tuhaf bir hata aldım. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü ffmeg.dll bulunamadı . Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir diyen bir uyarı penceresi belirdi.

Whatsapp "ffmpeg.dll" hatası

Yaptığım kısa araştırma neticesi bunun güncellemeden kaynaklı bir hata olduğunu farkettim. Yeni sürüme bile güncellemeden hatayı aşağıdaki şekilde çözdüm.

WhatsApp ta Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü ffmeg.dll bulunamadı hatası

Amacımız öncelikle WhatsApp nin kurulu bulunduğu klasöre ulaşmak, bunun için masaüstümüzdeki WhatsApp ikonuna sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz , açılan ekranda Dosya konumunu aç butonuna tıklıyoruz.

Whastapp dosya konumunu aç

Ulaştığımız klasör içerisindeki whatsApp exe si masaüstünde ikonu bulunan ve hata veren WhatsApp uygulamasıdır. Dilerseniz bu exe ikonuna çift tıklayıp çalıştırmayı deneyebilirsiniz , aynı hatayı verecektir. Bizi ilgilendiren aynı klasör içerisinde yeralan bir önceki sürüm exe sidir. Sürüm numarası eski olan önceki sürüm olduğu için aşağıdaki resimde işaretlediğim klasörü çift tıklayıp açıyoruz.

whatsapp.exe klasörü

Ardından bunun içerisinde bulunan "WhatsApp.exe" yi sağ tıklayıp Gönder - Masaüstü (Kısayol Oluştur) kısmını seçiyoruz.

whatsApp eski sürüm kısayolu

Böylece masaüstümüzde eski sürüm kısayolu ile yeni sürüm kısayolu birarada olacaktır , eski sürüm çalışıp yenisi çalışmadığı için , eski ikonunu silebilirsiniz. Eğer bu işlemden sonra Bilgisayar bağlı değil hatası alırsanız bu durum whatsApp serverları ile alakalı bir durumdur ve Uygulamanın eski veya yeni sürümünü kullanma ile bir alakası yoktur.

whatsapp bilgisayar bağlı değil hatası

Yazının başında da belirttiğim gibi WhatsApp Amerikan istihbaratı tarafından desteklenmese hiç birzaman popüler olabilecek bir uygulama değildir , yenilik diye sunduğu bütün özellikler ne yazıkki rakiplerinde yıllardır kullanılan özelliklerdir. İlaveten masaüstü sürümü illa cep telefonunun internete bağlı olmasını gerektirmekte olup bu da yarı bir tartışma konusudur.

- WhatsApp Parmak izi Kilidi nasıl aktif edilir Burada

- WhatsApp de bir kez görüntüle özelliği nasıl kullanılır Burada

- WhatsApp Web uygulaması ile QR kodu nasıl taratılır Burada

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Oguzhan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for oVo
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for fuat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha