Matematik Problemlerinizi EDGE tarayıcısı çözsün


Matematik Problemlerinizi EDGE tarayıcısı çözsün
Matematik kelimesinin kökeni Yunancadır. Matematik, analitik düşünmemize ve daha iyi muhakeme yeteneklerine sahip olmamıza yardımcı olur. Günlük hayatta matematiksel kavramları farkında olmadan kullanırız.


Geometrinin ustaları olan arılar, peteklerini inşa etmek için altıgenler kullanırlar. Matematikte ünlü bir sayı dizisi olan Fibonacci dizisi doğada çam kozalaklarında, deniz kabuklarında, ağaçlarda, çiçeklerde ve yapraklarda bulunur yine Pi sayısı da etrafımızda gözlemlenebilir , hatta ; 'Matematik, Tanrı'nın evreni yazdığı dildir' - Galileo Galilei , diyenlerde olmuştur. Öğrenci iseniz veya bir projede size karmaşık gelen Denklemleri çözmek istiyorsanız Microsoft EDGE bu konuda size yardımcı olacaktır.

Microsoft EDGE nin Matematik çözücüsü nasıl kullanılır

Microsoft EGE ile gelen yerleşik Matematik çözücüsünü kullanmak için öncelikle aktif etmeniz gerekir. Bunun için ilk kontrol etmeniz gereken yer Tarayıcıyı açtıktan sonra sağ üst köşede yeralan Ayarlar - Görünüm sekmesidir. Aynı yere direkt erişebilmek için aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz.

edge://settings/appearance

Açılan sayfada Kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırdığınızda "Matematik Çözücü Düğmesini Göster" özelliğini göreceksiniz burada yeralan butonu açık konuma getirin böylece sağ üst köşede yeralan Profil ikonunun sol tarafında Bir matematik ikonu belirecektir.

Matematik çözücü düğmesini göster

Eğer Bu özellik yok ise Bayraklar kısmından özelliği bulup etkinleştirmeniz gerekecektir. Bunun için Adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırıp çıkan arama boşluğuna "Math" kelimesini yazmanız yeterlidir

edge://flags

Özelliği bulunca karşısında yeralan aşağı açılır menüden Enabled kısmını seçin.

Edge Matematik çözücü

Ardından sağ alt köşedeki buton ile tarayıcıyı yeniden başlatın. İşlemler bukadar , şimdi matematik problemi bulunan bir sayfayı EDGE tarayıcısı ile ziyaret edin veya problemi kendiniz yazıp Pdf haline getirdikten sonra Chromium edge tarayıcısı ile açın. sağ üst köşedeki Matematik ikonuna tıklayın ve açılan pencerede dip kısımlarda yeralan "Matematik Problemi Yaz" butonuna tıklayın.

Matematik Problemini Yaz

Karşınıza Matematik çözücü gelecektir , Problemi kendiniz yazabileceğiniz gibi yazan bir web sayfasından veya Pdf den de seçebilirsiniz , eğer seçmek isterseniz Üst kısımdaki "Matematik Problemi Seç" kısmına tıklayın.

EDGE Matematik Problemini Seç

Fare ucu Artı şeklini alacaktır ardından soruyu seçin (1) ve yeni belirecek olan "Çöz" butonuna tıklayın (2). Problemin hem çözümünü hemde grafiğini size verecektir.

Microsoft Edge ile Matematik çöz

Bence oldukça pratiklik kazandıracak bir araç. Lütfen Microsoft EDGE nin en son sürümünü kullandığınızdan emin olun değilse güncelleyin.

- EDGE de internet explorer Modu nasıl aktif edilir Burada

- İnternet Exploreri Chromium EDGE ye yönlendirin Burada

- Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin Burada

- EDGE Chromium otomatik kurulmasın Burada

- Microsoft EDGE chromium incelemesi Burada

- Chromium EDGE de arama motoru Google olsun Burada

- Edge Chromium un dilini değiştirelim Burada

- Chromium Edge kapanırken Gözatma verilerini temizlesin Burada

- Yeni EDGE de istenmeyen uygulamaları engelleyin Burada

- Microsoft EDGE yi bloklayalım Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha