Pdf Dosyaları nasıl birleştirilir yada bölünür


Pdf böl veya birleştir
Elinizde Pdf şeklinde kaydedilmiş şiirler , hikayeler veya ilginizi çeken diğer konulardaki dökümanlar olsun , bunları dağınık halde tutmaktansa birleştirmeyi tercih edebilirsiniz. En azından verilen bir ödev

hakkında araştırma yaparken internette bulduğunuz kaynakları klavyenizdeki Ctrl + P klavye kısayoluna bastıktan sonra karşınıza çıkan yazdırma penceresinde yeralan hedef kısmını "Microsoft Print To Pdf" olarak değiştirip uzantısı .pdf şeklinde kaydediyor olabilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun Pdf dosyalarını birleştirme veya bölme ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda piyasada birçok uygulama mevcuttur. Benim aşağıda tanıtacağım yazılımı Ücretsiz ve portable olması sebebi ile Tercih edebileceğinizi düşünüyorum.

PDF Sam yazılımı ile Pdf dosyalarını birleştirin

Yazılımın hem kurulumlusu hemde portable olanı mevcuttur ben Portable olanını tercih ediyorum. Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirip çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir. yazılımın Türkçe dil desteği olduğundan yapılması gerekenler kolayca anlaşılabilir.

PdfSam arayüzü

Mesela ben elimde mevcut olan ve belirli bölümlere ayrılmış olan bir Pdf kitabının tüm bölümlerini birleştirip tek bir kitap haline getireceğim. bunun için "Birleştir" kısmını seçiyorum , açılan yeni arayüzde "Pdf dosyalarını buraya sürükle bırak" kısmına tüm Pdf dosyalarını sürükleyip bırakıyorum.

Pdfsam birleştirme sırası

Burada dikkat etmeniz gereken şey Birleştirilecek Pdf dosyalarının sırasıdır. Sıralama ilk başta karışık geldiği için ya dosyaları tek tek tutup sürükleyerek sırasını değiştireceksiniz ki 100 lerce dosya varsa bu hiç pratik olmaz yada "Ad" kısmına birkaç kez tıklayıp isim sırasına göre düzgün bir sıralama yapacaksınız. Elbette yeni oluşacak pdf nin nereye kaydedileceğini "Hedef Dosya" kımsından belirleyebilirsiniz. Son olarak sol alt köşedeki Çalıştır butonu ile işlemi başlatın. Tamamlandı uyarısı verip ses çıkartacaktır. Eğer kaydedilecek yer konusunda bir ayar yapmadınızssa birleştirilecek Pdf dosyalarının yanına , Tüm Pdf leri içeren yeni bir Pdf dosyası oluşturacaktır ismide "PDFsam_merge.pdf" dir.

Psdf sam ile dosyalar birleştirildi

PDF Sam yazılımı ile Pdf dosyasından bir sayfayı dışa aktarın

Bazen oldukça fazla sayıda sayfa içeren bir Pdf belgesinden bir tabloyu veya sizin için önemli olan bir sayfayı tekil olarak almak istersiniz bu gibi bir durumda da yine PDFSam yazılımını kullanabilirsiniz. Yazılımı çalıştırıp busefer seçenekler penceresinden "Dışa Aktar" kısmını seçin ardından açılan pencerede sayfaları çıkar boşluğuna belgeden tek tek alacağınız sayfa numaralarını aralarında virgül olacak şekilde yazın.

Pdf den tek sayfa nasıl alınır

mesela ; 86,87 sadece 86 ve 87 sayfa numarası olan sayfaları dışa aktar demektir. Eğer belirli bir aralık için değer verecekseniz 86-96 şeklinde yazabilirsiniz. Eğer belgeyi tek tek sayfa numaralarına göre bölecekseniz ilk ekrandaki "Böl" kısmını seçmeniz gerekir. Alternatif arayanlar Pdftk uygulamasını deneyebiliriler

- Pdf dosyasında tam sayfa ekran görüntüsü nasıl alınır Burada

- Windows 10 da bir resmi Pdf ye çevirelim Burada

- PowerPoint dosyalarını topluca Pdf formatına dönüştürün Burada

- Edge ile açılan Pdf dosyasında işaretleme yapalım Burada

- Bir metin belgesini kolayca pdf formatında kaydedin Burada

- Windows 10 da Programsız Pdf bölelim Burada

- Excel dosyalarını topluca Pdf formatına dönüştürün Burada

- Word dosyalarını toplu halde Pdf formatına çevirelim Burada

- Yazdırma korumalı PDF dosyaları nasıl yazdırılır Burada

- Sumatra pdf ücretsiz portable pdf ve ekitap okuyucu Burada

- Word dosyasını Pdf olarak kaydedip şifre koymak Burada

- Mozilla Firefox un dahili Pdf görüntüleyicisini değiştirelim Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha