Game bar bildirimleri nasıl kapatılır


Game bar uyarıları nasıl kapatılır
Game bar , windows 10 da herhangi bir ek yazılım kullanmadan ekran kaydı yapmamıza yarayan oldukça kullanışlı bir özelliktir. Geçenlerde Youtubede bir takipçimiz tarayıcıyı her açtığında game bar


uyarısı ile karşılaştığını yazmış ve yardım talebinde bulunmuştu , İnternette bu konuda birçok soru olduğunu görünce çözümü hakkında birkaç satır yazma gereği duyduk. Oyun çubuğu denen game bar ı açmak için klavyemizdeki Windows ve G tuşlarına aynı anda basmamız gerekiyor açılan ekranda oyun çubuğu ayarlarının yapılabildiği bir dişli çark mevcuttur buradaki ayarları yanlışlıkla kurcalarsanız ilgili soruna sebep olabiliyor , çözüm olarak birden fazla olasılık mevcut , biri olmazssa diğerini deneyip sonuca gidebilirsiniz.

Oyun çubuğu (Game bar) oyunumu hatırlasın

Varsayalım bir tarayıcı açtınız (Bu bir not defteri de olabilir başka bir uygulama da) tarayıcı penceresi açıkken Windows + G tuşları ile Oyun çubuğu (Game bar) ı açtıktan sonra Üst menüdeki dişli çarka tıklayıp

Oyun çubuğu Game bar

Açılan ekranda "Remember this is a Game" kısmına tik koyarsanız

Game bar oyunumu hatırlasın

Bu durumda tarayıcınızı her açtığınızda bir bildirim alacak ve burada ekran görüntüsü veya kaydı için ne yapmanız gerektiği konusunda bilgiler yeralacaktır.

Oyun çubuğu (Game bar) uyarıları

Bilmeden siz veya bir başkası "Remember this is a Game" kısmına tik koyduktan sonra oluşan bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için tek yapılması gerekenler sırası ile şunlardır.

Oyun çubuğu (Game bar) oyunumu unutsun

1. Uyarı hangi uygulamada çıkıyorsa onu açın , mesela Chrome tarayıcısını her açtığınızda oyun çubuğu (Game bar) uyarısı alıyorsanız öncelikle chrome yi açın ve chrome ekranda açıkken klavyedeki Windows ve G tuşlarına basın.

2. Açılacak olan Game bar (Oyun çubuğu) uygulamasındaki dişli çarka tıklayın ve "Remember This is agame" (Bunu oyun olarak hatırla) kısmındaki tiki kaldırın

Oyun çubuğu (Game bar) oyunumu unutsun

Artık tarayıcıyı her açtığınızda o rahatsız edici uyarılar gelmeyecektir. Eğer sorun devam ediyorsa Game barı (Oyun çubuğu) tamamen kapatma yoluna gidebilirsiniz.

Oyun çubuğu (Game bar) tamamen kapatmak

Klavyenizdeki Windows tuşu ile G tuşuna kazara birçok kez basıyorsanız game barın çıkması sizi rahatsız edecektir bundan kurtulmak için Game bar ı tamamen kapatmayı tercih edebilirsiniz bunun için Sol alt köşedeki windows ikonuna tıkladıktan sonra açılan yerdeki Ayarlar - Oyun kısmını seçin

Oyun çubuğunu kapatalım

Oyun çubuğu başlığı altında yeralan ; Oyun klipleri ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğu kullanarak yayınlayın kısmının hemen altındaki düğmeyi kapalı konuma getirin. Böylece artık Game bar dediğimiz oyun çubuğu devre dışı kalmış olacaktır.

- Oyun çubuğu (Game bar) klavye kısayolu çalışmıyor Burada

- Windows 10 da ekran kaydı (videosu) nasıl yapılır Burada

- Ekrandaki herhangi bir sesi kaydedelim Burada

- Windows 10 da ses kaydı ve kısayolları Burada

- Oyun Modu ve çubuğunu kapatalım Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for anıl
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Mert Ali

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha