Önemli güncelleştirmeler eksik uyarısını kapatın


Önemli güncelleştirmeler eskik uyarısını kapatın
Windows işletim sisteminin stabilitesi ve güvenliği için Güncellemeler son derece önemlidir bu nedenle de yeni çıkmış güncellemeleri yüklemeniz önerilir gel gelelim bu durum bazen sorunlara sebep olabiliyor

mesela , Windows 11 in en son güncellemesi olan KB5022845 i yüklediğimde , bazı uygulamalarım önceden 1-2 sn de başlarken süre 35-40 sn ye kadar çıktı , ilk başta bir anlam veremesemde en son yapılan değişiklikleri düşündüğümde güncellemelerden olabileceği aklıma geldi ve ilgili güncellemeyi kaldırınca sorun ortadan kalktı , ilaveten Google de arama yaptığımda birçok kullanıcının da aynı şikayeti olduğunu farkettim, hal böyle olunca yeni çıkmış bir güncellemeyi hemen yüklemek bazı olumsuzlukları da beraberinde getirebiliyor. Bendeki sistemde Güncellemeler herzaman kapalıdır buna rağmen geçen gün Görev çubuğunda aşağıdaki resimdeki gibi bir tuhaflık farkettim.

Önemli güncelleştirmeler eksik

Uyarıda ; Cihazınızın önemli güncelleştirmeleri eksik daha fazla bilgi için bu simgeyi seçin diye bir uyarı çıkmıştı. Uyarı simgesine tıklarsanız aşağıdaki ekran gelecektir.

Eğer sizde bu uyarıdan kurtulmak istiyorsanız , aşağıdaki şekilde kapatabilirsiniz.

Cihazınızın önemli güncelleştirmeleri eksik Uyarısı nasıl kapatılır

Görev çubuğundaki bu rahatsız edici uyarıyı kapatmak için ; Ayarlar - Kişiselleştirme - Görev çubuğu - Diğer Sistem Tepsisi simgeleri Kısmına gidip burada yeralan Windows Update Durumu butonunu kapalı konuma getirmeniz gerekir.

windows update durumu

Öyle sanıyorum ki bu uyarı son güncellemelerden biri ile eklendi çünkü ben Windows Update Blocker (Wub) kullanıyorum ve böyle bir uyarı ilk defa karşıma çıktı. Elbette sistem güvenliği açısından ben bu bildirimi almak istiyorum diyorsanız bu durumda butonu açık konuma getirmelisiniz. Bu arada Update Blocker (Wub) , hakkında kısaca bilgi vereyim , yıllardır piyasada olan ve Windows güncellemelerini engellemek için tüm dünyada kullanılan güvenilir bir uygulamadır.

Windows Update Blocker arayüzü

Arayüzü son derece basit ve kullanımı kolaydır ; Güncellemeyi devre dışı bırak seçeneği ve hemen onun altında yeralan Hizmetlerin ayarlarını koru seçeneklerini işaretleyip "Şimdi uygula" butonuna tıklayın hepsi bukadar. Bunu yaptığınızda Microsoft Mağaza uygulamalarını dahi indiremezssiniz. Açmak için ise ; Güncellemeyi etkinleştir seçeneğini işaretleyip Şimdi Uygula butonuna tıklamanız gerekir. Ayrıntılı anlatım için Bakınız.

- Geri Bildirim merkazi nasıl kapatılır veya kaldırılır Burada

- Windows 11 veya 10 da bildirimler nasıl kapatılır Burada

- Windows 11 veya 10 da bildirim seslerini kapatalım Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for foto fatih
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for gülcan

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha