Windows 10 da bildirim seslerini kapatalım


Windows 10 da bildirim seslerini kapatalım
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Eylem Merkezi ve bildirimleri farketmişsinizdir, hatta bilmeden izin verdiğiniz birçok bildirim sizi rahatsız etmeye başladığında muhtemelen bundan kurtulmanın


bir yolunu aradınız. Bildirim veya eylem merkezi ikonu sağ alt köşedeki saatin hemen sağında yeralır buraya tıklandığında , Çeşitli uygulamalar veya Windows tarafından gönderilen tüm bildirimlerin bir listesine ulaşabilirsiniz.

Windows 10 da bildirim

Bir uygulama veya Windows tarafından yeni bir bildirim gönderildiğinde, sağ alt köşede bir bildirim görüntülenir , bildirim kullanıcınım dikkatini çeksin diye birde ses çalar ardından bu bildirim İşlem Merkezi ekranındaki listede yerini alır. Eğer çok dikkatli olmanız gereken bir işle meşgülseniz buradaki bildirim sesi sizin dikkatinizi dağıtarak rahatsız edebilir.

Bildirimleri yönet ekranı

Windowsun 10 un ilk sürümlerinde tüm bildirim seslerini kapatmak mümkün değildi , bunun yerine kullanıcıların, genel olarak tek tek uygulama bildirimi için sesi devre dışı bırakmasına izin verilmişti bunun yanında elbetteki denetim Masası'ndaki klasik Ses uygulamasını kullanarak bildirim sesini devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 10 bildirimleri ses çıkarmasın

Windows 10'daki tüm bildirimler için sesi de devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin :

1. Sol alttaki windows ikonuna tıklayın ve Ayarlar kısmını seçin Ardından sistem bölümüne tıklayıp sol tarafta yeralan bildirimler ve eylemler kısmını seçin

2. Açılan Bildirimler ve Eylemler penceresinde "Bildirimlerin ses çalmasına izin ver" kısmındaki tiki kaldırın.

Bildirimler ses çalmasın

Artık herhangi bir bildirim geldiğinde sağ alt köşede gösterilecek ama ses çalmayacaktır. Bildirimler ve eylemeler penceresine kısa yoldan ulaşmak için çalıştır penceresinden aşağıdaki komutu da verebilirsiniz.

ms-settings:notifications

Eğer bildirimlerin sesini tekrar açmak isterseniz "Bildirimlerin ses çalmasına izin ver" kısmına tik koymanız yeterlidir. Üstteki ayarları bir tıkla yapabilmeniz için bir script kodladık , script ilk çalıştırmada bildirim seslerini kapalı ise açacak , açık ise kapatacaktır , ikinci çalıştırmada ise bunun tam tersini gerçekleştirecektir.

vbs ile bildirim seslerini kapatalım

Script işlemini tamamladıktan sonra Dosya gezginini yeniden başlatıp ardından da ilgili ayarın yapılacağı sayfayı otomatik olarak açmaktadır.

- Windows 10'da Chrome bildirimleri nasıl etkinleştirilir? Burada

- Windows 10 da istenmeyen bildirimleri kapatalım Burada

- Android Oreoda Bildirimleri kısa yoldan ertelemek Burada

- Sağ alt köşedeki Tarayıcı bildirimleri nasıl engellenir Burada

- Game bar bildirimleri nasıl kapatılır Burada

- Usb cihazları ile ilgili sorun bildirimlerini kapatın Burada

- Bilgisayarın bip (Beep) sesleri nasıl kapatılır Burada

- Firefox tarayıcısında tüm sesleri kapatalım Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha