Office ve Windows Aktivasyonlarını yedekleyip geri yükleyin


Office ve Windows Aktivasyonlarını yedekleyin
Eğer Windows un eski sürümlerinden birini kullanıyorsanız muhtemelen Microsoft Office ninde sürümü en yenilerinden biri değildir çünkü her yeni sürüm çok daha fazla donanıma ve sistem kaynağına ihtiyaç

duyar. Windows aktivasyonları yeni nesil bilgisayarlarda chipset içerisinde yeraldığından format atıp sistemi yeniden kurmaya kalkarsanız aynı sürüm ve mimaride lisansınızı otomatik olarak tanıyacaktır. Mesela Windows 10 single language kullanıyordunuz ve sisteminiz çöktü , format atarken de Windows 10 single language kurarsanız kurulum sırasında Lisans anahtarı girmeyle falan uğraşmıyorsunuz, kurulduğunda akltivasyon işlemi otomatik gerçekleşiyor. Gel gelelim elinizde eski nesil bir bilgisayar varsa bu durumda Lisans anahtarına ihtiyacınız olabiliyor, eğer anahtarınız yoksa sorun çıkıyor. Bunlardan kaçınmak için Portable bir uygulama ile Hem windows hemde Office aktivasyon larınızı yedekleyip gerekli olduğunda geri yükleyebilirsiniz.

Advance Tokens Manager ile Windows ve Office aktivasyonunuzu yedekleyin

Advance Tokens Manager güçlü bir Windows 7 - 8 / Vista ve MS Office 2013 - 2010 aktivasyon yedekleme aracıdır bununla Office ve Windows ürün anahtarlarını tek tıkla yedekleyip geri yükleyebilirsiniz , yazılım ilk çalıştırıldığında Windowsun ve Office nin mevcut sürüm ve aktivasyonlarını tespit eder.

Windows ve Office yedekleme aracı

Eğer yazılımın dip kısmındaki Office Activation Backup kısmı sizde görünmüyorsa Yazılım uyumlu bir Office sürümü bulamadı demektir. Sonrasında Activation Backup butonunu kullanın. Karşınıza Aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi gelecektir.

Advanced Token manager uyarısı

Evet butonuna tıklayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin .Windows aktivasyonunuz yazılımın bulunduğu klasöre otomatik olarak alınacaktır . Windows 10 , Windows 8 üzerine inşa edildiğinden yüksek olasılıkla Windows 10 aktivasyonunu da yedekleyecektir.

Windows aktivasyon yedeği alındı

Aynı şekilde Office 2013 veya 2010 un aktivasyonunu da yedekleyebilirsiniz (Office Activation backup butonuna basarak) ve bu yedek Office Activation Backup şeklinde bir klasöre alınacaktır, Artık bu Advanced Tokens Manager klasörünü güvenli bir yere alabiliriz (Harici HDD , parmak belleğe yada Windowsun olmadığı bir dizine) , eğer yedeği geri yüklemek istiyorsak Activation restore butonuna tıklamamız yeterlidir.

Windows Aktivasyonunu geri yükle

Yazılım Bilgisayarda yeralan Aktivasyon verisinin full yedeğini almaktadır ve bu veriyi olduğu gibi muhafaza etmektedir (herhangi bir modifikasyon sözkonusu değildir). Aktivasyon geri yükleme başarısı %100 olup , yeni kurulan Windowsta rahatlıkla kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gerekli şey Aktivasyon geri yüklemesinin sadece aynı donanıma sahip bilgisayarda/larda işe yarayacağıdır. Aktivasyon dosya yedeklerinin sahipliğini (take ownership) almayın.

Anasayfası: Kapandı
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: joshcellsoftwares
Boyut: 1,25 MB
Sistem: Windows 8.1 ,Windows 8 , Windows 7 , Vista , Xp

- BIOS a gömülü Windows 10/8.1 ürün anahtarını bulalım Burada

- Windows 10 temiz kurulumunda eski aktivasyonu muhafaza etme Burada

- Windows 10 , 8.1 ve 8 kurmak için genel ürün anahtarları Burada

- Windows 10 ürün anahtarını değiştirelim Burada

- Açılmayan bilgisayardan Windows Ürün anahtarını alalım Burada

- Windows lisans anahtarınızı kolayca görüntüleyin Burada

- Windows ürün anahtarını yazılım kullanmadan bulun Burada

- Windows lisans çeşitleri nelerdir Burada

- Microsoft Office ürün anahtarı nasıl değiştirilir Burada

17 Aralık 2012 Tarihli başlık güncellendi


18 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hasan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for TRWE_2012
  5. Avatar for TRWE_2012
  6. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha