Favori renginiz masaüstü duvar kağıdınız olsun


LoneColor ile Favori renginiz masaüstü duvar kağıdınız olsun
Renkler hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüz bilgisayar çağı olduğuna göre ekranı ilk açtığımızda gördüğümüz şey masaüstümüz ve onun rengidir , renklerin insan psikolojisine önemli etkileri olduğu

söylenir mesela Boğaların kırmızı renge saldırmaları tesadüf olmasa gerek. aşağıda belirli renkler ve bunların etkilerini sıraladık.

Kırmızı: fiziksel aktiviteyi temsil eder , kalbimizin hızlı atmasını sağlayan ve nabzımızı yükselten uyarıcı bir renktir. "Dövüş ya da uçuş" içgüdüsünü tetikler , eğer stresli ortamlarda eliniz ayağınız dolanıyorsa bu renk ve tonlarından uzak durun. Fiziksel olarak zorlu bir işte kırmızı rengi kullanabilirsiniz mesela spor antrenörü cerrah ...

Mavi: Entelektüelliği temsil eder , aklı sakinleştirmeye ve konsantrasyona yardımcı olan yatıştırıcı bir renktir. Mavinin ofis mekanlarında kullanılan popüler bir renk olması tesadüf değildir. Uyanıklığı arttırır ve iletişimi destekler. Problem çözümünü teşvik eder. idari işlerde veya azami odaklanma gerektiren projeleri tamamlamak için mükemmeldir.

Renklerin anlamları

Sarı: duygusallığı temsil eder. Enerji verir ve pozitifliği yansıtır, güven düzeyini yükseltir, bu sebeplede sizi doğru moda sokmak için mükemmeldir. En güçlü psikolojik renk olarak yaratıcılığınızı canlandırmak için sarı tonları tercih edebilirsiniz. Bir fikir sıkıntısı çekiyorsanız, sarı renk yardımcı olacaktır ve sizi daha optimist bir çözüme odaklayacaktır.

Yeşil: dengeyi temsil eder. uyumlaştırıcıdır ve kırmızıdan farklı olarak gözleri zorlamaz. Diğer ana renkler arasında hoş bir denge kurar , sakin ve güven duygusu yaratır. Bu, özellikle tamamlamanız gereken tüm görevlerden bunalmış hissettiğinizde faydalıdır. Sakin bir çalışma ortamında elinizden gelenin en iyisini yapmak istiyorsanız , yeşil muhtemelen sizin renginizdir.

Renk kullanarak üretkenliği artırmak mümkündür. AMA, yaptığınız işin türüne göre doğru rengi seçmek zorundasınız. Ayrıca rengin tonlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

LoneColor ile masaüstü renginizi bir tıkla değiştirin

lonecolor

Özellikle belirli yazılımları deneyip bunları resimli anlatım olarak hazırlayanlar , web masterler ... için arka plan rengi daha bir önem kazanır , eğer rengi sebebi ile sıksık duvar kağıdını değiştirenlerdenseniz birde "LoneColor" isimli yazılımı deneyiniz , pastel renkler sunan yazılım ile masaüstünüzün rengini değiştirmek sadece bir tıkla mümkün.

Duvar kağıdı rengi

Yazılım herhangi bir arayüz sunmuyor tek yapmanız gereken şey ise .exe yi tıklamak . Her tıkladığınızda masaüstünüzün farklı renk almasından hoşlanmadı iseniz ve rengi kendiniz belirlemek istiyorsanız yazılımın isminin sonuna renks ismini yada HEX kodunu giriniz mesela : "LoneColorWhite" (arada boşluk olmayacak) eğer aynı işi HEX kodu ile yapacaksanız : "LoneColor #1EBFC5" şeklinde isimlendirin

lonecolor ile renkler

AnasayfasıDownloadAuto Script
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: appgramming
Boyut: 42 kB
Sistem: Tüm Windows sürümleri

- Son kullanılan duvar kağıdı resim hafızasını silelim Burada

- Duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açalım Burada

- Sağ tuşa Duvar kağıdı konumunu aç kısayolu Burada

- Windows 10 duvar kağıtları nerededir Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Duvar Kağıdını değiştirmeyi önleme Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hüseyin
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ümran Dağlı
  5. Avatar for derya
  6. Avatar for derya

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha