Windows 10 duvar kağıtları nerededir


Windows 10 duvar kağıtları nerededir
Windows 10 ile gelen masaüstü duvar kağıtları birçok kişi tarafından beğenilmektedir , geçenlerde açtığımız "Son kullanılan duvar kağıdı resim hafızasını silelim" başlığından sonra bazı takipçilerimiz


Windows 10 duvar kağpıtlarını nerede bulabileceklerini sormuşları , bu yazımız ile bu sorulara cevap vermiş olalım istedik , böylece bu duvar kağıtlarını windows 10 dışındaki işletim sistemlerinde de kullanabileceksiniz. Windows duvar kağıtları aşağıdaki yerde saklanır

C:\Windows\Web

Üstteki komutu klavyenizdeki Windows ve R tuşlarına basarak açacağımız Çalıştır boşluğuna yazıp Enter tuşuna basalım , karşımıza Windows 10 varsayışan Duvar kağıtlarının yeraldığı Üç klasör gelecektir. bunu otomatik olarak bir .bat komutu ile yaptırmak için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

explorer "%SYSTEMDRIVE%\Windows\Web"

Eğer kısa süreliğine de olsa cmd ekranının görünüp kaybolması rahatsızlık veriyorsa sayfa sonundaki vbs scripti işinizi halledecektir.

Windows 10 duvar kağıdı klasörü

4K klasörü farklı boyutlarda olan ve adına "Windows Hero" denen duvar kağıtlarını içermektedir (en büyük boyutlusu 3840x2160 px)

Windows 10 içerisindeki duvarkağıtları

Screen klasörü Kilit ekran arkaplan resimlerini içermektedir . Spotlight özelliği etkinleştirildiğinde, Windows 10 İnternet'ten otomatik olarak farklı farklı kilit ekran resimleri indirir ve bunları farklı bir yere saklar ayrıntılar için Bakınız.

Son klasör olan Wallpaper , varsayılan masaüstü duvarkağıtlarını saklamaktadır , isimleri resimler konusunda bilgi vermektedir , çiçekler , Windows , windows 10 , burada aklınıza şu soru gelebilir neden duvar kağıtlarına "web" denen bir klasör üzerinden ulaşılıyor ? oysaki resimler web ile ilgili değil . Windows 95 zamanında .JPG ler arkaplan olarak kullanılamıyordu Daha sonra Microsoft Internet Explorer 4'ü piyasaya çıkardığında "Active Desktop" adlı özelliği getirdi ilaveten Dosya Gezgini web görünümünü destekler hale geldi böylece en sevdiğimiz web içeriğini doğrudan Masaüstünde görüntüleme olanağına sahip olduk işte bu nedenledirki Windows 98'den başlayarak, Windows tüm resimleri "Windows\Web\Wallpapers" alt klasöründe tutar , Modern Windows sürümleri Active Desktop' u veya Dosya Gezgini ile web görünümünü desteklemediği halde, klasör yapısı bugün bile bozulmadan muhafaza edilmiştir. Windows 10 duvar kağıdı kalitesini ayarlamamıza da imkan verir.

Download


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for fingerprint
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Reyhan selimoğlu

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha