IDM ye ücretsiz bir alternatif EagleGet


IDM ye ücretsiz bir alternatif EagleGet
IDM (İnternet Download Manager) dosyaları bölerek indirdiğinden indirmelerde hız kazandırıyor gel gelelim çok sık güncellendiğinden ve ücretli olduğundan kullanılması bazen can sıkıcı bir hal


alabiliyor , eğer bunun ücretsiz bir alternatifi yokmu diye aklınızdan geçirdinizsse EagleGet isimli yazılımı denemenizi öneririz , IDM nin sunduğu bütün özellikleri hemde ücretsiz olarak sunuyor Türkçe desteğinin olması da artısı , hoş görünümlü bir arayüze sahip ve sistem kaynaklarını tüketmiyor , yazılımın en iyi özelliklerinden biride download edilen dosyaları otomatik olarak kategorilere ayırması mesela ; Medya, belgeler, yazılım ve zip veya rar olanları olanları Media, Documents, Software and Compressed diye ayrı klasörlere indiriyor.

Yazılımın exe sini çalıştırdığınızda EagleGeti kendi dilinizde kullanmak istermisiniz diye soracaktır buna evet dediğinizde Eagle get tarayıcınıza eklenti şeklinde kendisini kuracak ve Güvenlik duvarından izin vermenizi isteyecektir.

Eagle Get e güvenlik duvarından izin ver

Karşınıza EagleGet arayüzü geldiğinde Üst menüde Dolar işaretinin hemen sağında yeralan Tema ikonuna tıklayıp arayüzünün rengini değiştirebilirsiniz. Eğer sizde yazılımın dili otomatik olarak Türkçe gelmediyse aşağıdaki resimde gösterilen yerden Türkçe dilini seçin.

Eagle Get dil değiştir

İlk baştaki Artı butonu ile Bir İndirme işi ilave edildiğinde veya Eagle get indirme linkini otomatik olarak yakaladığında indirme barında dosya adı, download işlemi süreci ve transfer hızı gösteriliyor , onun hemen üstünde ise indirme işlemini durdurma, silme yada indirilen dosya konumunu açma gibi seçenekler bulunuyor.

EagleGet Download ediyor

İndirmeler EagleGet klasöründe bulunan "EGDownloads" a yapılmaktadır fakat bunun yolunu değiştirebilirsiniz mesela İndirilenler klasörüne indirmesi için ayarlar dişli çarkına tıklayın ve açılan ekranda Genel sekmesi altında yeralan ekranda Gözat butonuna tıklayın (1) ve İndirilenler klasörünü seçin (2) son olarakta "Kaydet" butonunu kullanarak (3) işlemi sonlandırın.

EagleGet indirme Yerini değiştir

Yazılımın bir özelliği de Medya ve Video yakalama butonlarının olmasıdır. Sayfalarındaki linkte Youtubeden video indirilebildiği yazılsada bende hep hata verdi , Portable EagletGet kullanmam sebebiylemi yoksa bu özelliğin bozuk olması nedeni ile mi böyle davrandığını bilemiyorum.

Eagle get video yakalama özelliği

EagleGet diğer kaliteli indirme yöneticileri gibi tarayıcılara Eklenti (Plugin) şeklinde eklenmektedir , böylece bir web sayfasınıdaki linkleri otomatik olarak yakalayabilmektedir , eğer bunu başaramaz ise herzaman linki sağ tıklayıp Eagle Get ile indir deme şansımız var

Eagle Get indirme eklentisi

indirme işlemi tamamlandığında EagleGet indirmenin tamamlandığına dair bir uyarı ekranı göstermektedir , İndirmeler sırasında sağ üstte yeralan görev monitörünü (indirme barı) kapatmak isterseniz bunu ayarlardan yapabilirsiniz.

Görev monitörünü gizle

Yazılımı 2013 yılından beridir indirmelerde kullanıyorum. Ücretsiz ve başarılı bir indirme (Download) yöneticisidir.

- Microsofttan windows 10 ISO su indirmede farklı yöntem Burada

- Chrome ile Microsofttan direkt Windows 10 ISO su indir Burada

- Windows ve Office ISO larını kolayca indirin Burada

- Rufus ile Windows 10 Iso su nasıl indirilir Burada

- Chromede yarıda kalan downloada Firefox ile devam edin Burada

16 Ağustos 2013 Tarihli başlık güncellendi


22 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Abdullah
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Erhan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Adnan
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Lütfi
  9. Avatar for Erhan
  10. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha