Registry Key Jumper v1.0


Registry Key Jumper
Registry, Windows işletim sisteminin kalbidir burayı modifiye etmek , düzenlemek , değişikler yapmak dikkatli olunmasını gerektirir mesela bir anahtarı onarmak , yada bulduğunuz bir ipucunu

uygulamak isteyebilirsiniz . Registry Key Jumper v1.0 bu gibi durumlarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır , yazılım Portable ve Ücretsizdir.

01

Nasıl çalışır:
Registry Key Jumperi indirip sisteminize uygun olan versionunu çalıştırın (x86 yada x64) sonrasında herhangi bir Registry kaydın seçin (kopyalamanıza gerek yok) ve klavyedeki Ctrl + Alt + X tuşlarına aynı anda basın O anahtarın açıldığını göreceksiniz. Eğer bir metin  içerisinde  registry kaydı varsa ve siz metnin tamamın seçerseniz Registry Key Jumper diğer yazıları dikkate almayıp yine direkt registry anahtarını açacaktır .
Mesela: Aşağıdaki registry kaydını seçin ve Ctrl + Alt + X tuşlarına basın
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
yada aşağıdakini seçerseniz yine doğru Anahtar açılacaktır
SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

1. Arayüzünde bir favori registry anahtarları  listesi yeralır buraya yenilerini ilave edebilir yada mevcut olanlardan istediğinizi silebilirisniz  (Sağ tıklayıp açılan menüden gerekli düzenlemeleri yapabilirisiniz)

02

2. Registry Anahtarları listesini yedekleyip geri yükleyebileceğiniz gibi bu lilsteyi HTML şeklinde de dışa aktarabilirsiniz .

03

3. Registry Anahtarları listesini düzenlemek için Lİst menüsünden de faydalanabilirsiniz , ilaveten burada yeralan alt menüler vasıtası ile yeni anahtar ilave edebilir , anahtar silebilir , aynı anahtarları silebilir , tümünü seçebilir herhangi bir anahtarı aratabilir yada masaüstü kısayolu oluşturabilirsiniz

04

4. Settings menüsü altından  Options (Seçenekler) a ulaşabilirsiniz ,  ayrıca alt menülerinde yaralan kıomutlarda işinize yarayacaktır.

05

5. Options (Seçenekler) menüsü altında yeralan ayarlar ile herhangi, bir registry programını seçip registry anahtarlarının  regedit yerine bu program ile açılmasını sağlayabilirsiniz yani Registry Key Jumper Regedit dışındaki programları da destekler

06

6. Eğer Registry Key Jumper ın sağ dipte bulunan (saatin yanında) simgesine sağ tıklarsanız karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacaktır:

07

Eğer bir tuş kombinasyonu ile kolayca istediğiniz registry anahtarına ulaşmak istiyorsanız  "Registry Key Jumper" ı seveceksiniz
Desteklediği sistemler: Windows xp , vista , Windows 7 , Windows 8 – X86 , X64

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum.org
Boyut: 425 - 476 kB
Sistem: Windows Xp ve Üzeri tüm Windowslarda


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha