Registry key jumper ile anahtara zıpla


Registry key jumper ile anahtara zıpla
Registry, Windows işletim sisteminin kalbidir burayı modifiye etmek , düzenlemek , değişiklik yapmak dikkatli olunmasını gerektirir mesela bir anahtarı değiştirmek , yada bulduğunuz bir ipucunu uygulamak

isteyebilirsiniz . Registry Key Jumper  bu gibi durumlarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır , yazılım Portable ve Ücretsizdir. Asıl amacı ise kullanıcıyı en kolay şekilde registry anahtarına ulaştırmaktır. Sayfa sonundaki linkten gerekli zip dosyasını indirip içerisinde sisteminize uygun olan exe sürümünü (x86 veya x64) çalıştırın.

Registry key jumper ile bir tıkla istediğiniz registry anahtarına ulaşın

Registry Key jumper çalıştığında karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.Herhangi bir registry kaydını kopyalayın yada sadece seçin ve ardından Klavyenizdeki Ctrl + Alt + X Tuş kombinasyonunu kullanın, ilgili anahtar açılacaktır.

Registry key jumper arayüzü

Eğer bir metin  içerisinde  registry kaydı varsa ve siz metnin tamamın seçerseniz Registry Key Jumper diğer yazıları dikkate almayıp yine direkt registry anahtarını açacaktır.Mesela: Aşağıdaki registry kaydını seçin ve Ctrl + Alt + X tuşlarına basın.

deneme HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM\SAM

1. Arayüzünde bir favori registry anahtarları  listesi yeralır buraya yenilerini ilave edebilir yada mevcut olanlardan istediğinizi silebilirsiniz  (Sağ tıklayıp açılan menüden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz)

Registry key jumper arayüz sağ tuşu

2. Dosya menüsü sayesinde Registry Anahtarları listesini yedekleyip geri yükleyebileceğiniz gibi bu lilsteyi HTML şeklinde de dışa aktarabilirsiniz .

Registry Key jumper Dosya menüsü seçenekleri

3. Registry Anahtarları listesini düzenlemek için Liste menüsünden de faydalanabilirsiniz , ilaveten burada yeralan alt menüler vasıtası ile yeni anahtar ilave edebilir , anahtar silebilir , aynı anahtarları silebilir , tümünü seçebilir herhangi bir anahtarı aratabilir yada masaüstü kısayolu oluşturabilirsiniz.

Registry Key jumper Liste menüsü

4. Ayarlar menüsü altından bulunan "Sağ tuş menüsüne ekle" seçeneğini kullanarak bir registry anahtarına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Ben genellikle masaüstü sağ tuş menüsünü tercih ediyorum.

Registry Key jumper ayarlar Menüsü

5. Yine ayarlar menüsü altında bulunan Seçenekler menüsüne tıklarsanız, bir registry programını seçip registry anahtarlarının  regedit yerine bu program ile açılmasını sağlayabilirsiniz yani Registry Key Jumper Regedit dışındaki programları da destekler. Bu ayarlarda dikkat edilmesi gereken şey ilgili registry Programı açıkken ayarların yapılmasının gerekliliğidir.

Registry key jumper seçenekler

6. Eğer Registry Key Jumperin sağ dipte bulunan (saatin yanında) simgesine sağ tıklarsanız karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacaktır:

Registry key jumper sağ tuş

Eğer bir tuş kombinasyonu ile kolayca istediğiniz registry anahtarına ulaşmak istiyorsanız  "Registry Key Jumper" ı seveceksiniz
Desteklediği sistemler: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 7 , Vista , Windows xp – X86 , X64


Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum.org
Boyut: 784 - 932 kB

- Açılmayan bilgisayarda registry Yedeğini geri yüklemek Burada

- Silinemeyen registry anahtarlarını silmek için yöntemler Burada

- Sağ tuş ile bir registry anahtarına kolayca ulaşalım Burada

- Bir registry anahtarına tek tık ile ulaşın (.vbs) Burada

- Registry ile bir programı Yönetici olarak çalıştırma Burada

- Sistem geri yüklemenin sadece bir registry kaydını alalım Burada

- Dosya ve registry değişikliklerini takip etmek için 8 yazılım Burada

- Vbs Registry değerini düzgün okumuyor Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Yusuf çetinkaya

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha