Bazı programlar için Kullanıcı hesabı denetimini kapatmak


Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) uyarısı çıkmasın
Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) windowstaki güvenlik özelliklerinden biridir ve yetkisiz erişimleri engellemekle görevlidir , eğer sistemimizde diğer kullanıcılarıda etkileyecek bir değişiklik yapacaksak

Yönetici yetkilerinde olmamız gerekecek ve programın değişiklik yapmasına izin verip vermediğimiz sorulacaktır. UAC (User Account Control), çalışan süreçleri farklı ayrıcalıklarla izole etmek için Zorunlu Bütünlük Denetimini (Mandatory Integrity Control) kullanır. Daha düşük ayrıcalıklı uygulamaların daha yüksek ayrıcalıklı uygulamalarla iletişim kurma olasılığını azaltır ve bu süreçleri birbirinden izole eder.

Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) Uyarısı

Kullanıcı hesabı denetimini sistemin bir gardiyanı olduğundan açık olması faydalıdır gel gelelim sürekli izin sorduğundan sık kullanılan programlarda kullanım rahatsızlığı oluşturacaktır , işte bunun önüne geçmek için Buradaki yazımızda da UAC uyarısını kısayollarla kaldıran bir yazılım paylaşmıştık , yazılım ile UAC (User Account Control) denetiminin olmamasını istediğimiz bir programın kısayolunu oluşturuyor ve buna tıkladığımızda Kullanıcı hesabı denetimini açık olsada üstteki resimde görünen pencere gelmiyordu , işte bu programın bir alternatifi de "UAC Pass" yani UAC bypass shortcut creation isimli portable freeware yazılımdır , kısaca yazılım manuel yöntem ile aynı işi yapıyor.

UAC Pass ile Kullanıcı hesabı denetimsiz kısayollar oluşturun

1. En dipteki linkten yazılımı indirip çalıştırın. Herhangi bir programı , kısayolu veya dosyayı program arayzündeki dip kısma sürükleyip bırakın (1) , ben hemen hemen hergün kullandığım ve her tıkladığımda Kullanıcı hesabı denetiminini açıp yetki soran DnsJumper programını sürükleyip bıraktım.

UAC pass nasıl kullanılır

Masaüstünde Kullanıcı hesabı denetimi işareti bulunmayan bir kısayol oluşturdu ayrıca Görev zamanlayıcısında UAC Pass isminde bir klasör oluşturup , ilgili Program kısayolunun en yüksek ayrıcalıklarla çalışması için gerekli ayarı yapmış.

UAC Pass görev zamanlayıcısı

Artık DnsJumper kısayoluna tıkladığınızda Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) uyarısı çıkmayacaktır, Buraya dilediğiniz sayıda program ilavesi yapabilirsiniz.

2. Eğer oluşturulan zamanlanmış görevi program arayüzünden görmek isterseniz aşağıdaki resimde 3. ile gösterilen yere tıklayın sağa doğru bir pencere açılacak ve burada UAC siz kısayollar listelenecektir , dilediğinizi sağ taraftaki kırmızı çarpı işaretine tıklayıp silebilirsiniz.

UAC Pass ayarları

Aynı yerde bulunan Görev zamanlayıcısı ikonuna tıklarsanız zamanlanmış görevler penceresi açılacaktır. Delete All tasks butonu (kırmızı renkli) yazılım aracılığı ile oluşturulan Kullanıcı hesabı denetimine takılmayan bütün zamanlanmış görevleri silecektir. (Bir önceki resimdeki UAC Pass klasörü)

Download │ Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: freeavvarea
Boyut: 420- 362 KB
Sistem: Windowsun tüm sürümleri

- Script ile kullanıcı hesabı denetimini kapatın yada açın Burada

- Windows 10 da kullanıcı hesabı denetimini kapatalım Burada

- Program çalıştırırken kullanıcı hesabı denetimi çıkmasın Burada

9 Ekim 2014 Tarihli başlık güncellendi


11 Yorum Var
 1. Avatar for TRWE_2012
 2. Avatar for Velociraptor
 3. Avatar for Gökhan
 4. Avatar for Velociraptor
 5. Avatar for Erkan
 6. Avatar for Velociraptor
 7. Avatar for Kav MIK
 8. Avatar for Velociraptor
 9. Avatar for Kawamoto
 10. Avatar for Velociraptor
 11. Avatar for eser

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha