Açılmayan Samsung Galaxy Tableti fabrika ayarlarına döndürme


Açılmayan samsung tableti fabrika ayarlarına döndürme
Bende iki tane yeğen var , biri 10 yaşlarında diğeri 5 . Bundan 8 ay kadar önce küçüğüne kampanyadan faydalanıp bir adet Samsung Galaxy Tab 4 SM-T230 tablet aldım , bize geldikçe tabletindeki çocuk


oyunlarını oynuyor , peşinde koşturmamız gerekmediğinden evdekilerde rahat ediyor , gel gelelim , abisi bunun tabletine şifre koymuş ve şifre olarak ne yazdığı konusunda da hiçbir fikri yok , küçüğü başladı zırlamaya , şifreyi tahmin etmeye çalıştım birkaç deneme yaptım lakin nafile ne yapsam aşamıyorum , zaten geçen günler hafızasının dolu olduğunu ima eder tarzda bir uyarı veriyordu dedim tamam bunu fabrika ayarlarına almadan düzelmeyecek , Benzeri bir durumla karşılaşırsanız aşağıdaki adımlarla Açılmayan Samsung Galaxy Tableti fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz :

1. Cihaz açılıyorsa ve menülere erişebiliyorsanız:

Apps - Ayarlar - Genel sekmesi - Yedekle ve sıfırla - Fabrika ayarlarına sıfırla diyerek cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanır.

samsung tableti fabrika ayarlarına döndürme

2. Cihaz açılmıyorsa (Bendeki durum)

Böyle bir durumda öncelikle cihazı tamamen kapatalım , sonrasında

samsung tab 4 hard reset

cihazın 1. Home ve 2. ses Yükseltme düğmelerine basalım ve elimiz bunlardayken 3. açma - kapatma düğmesine basalım , böylece üç düğmeye aynı anda basmış olacağız ve son olarak açma kapatma düğmesine bastığımızdan işi garantiye almış olacağız , elimizi düğmelerden çekelim karşımıza aşağıdaki şekilde bir ekran gelecektir

samsung tab4 factory reset ekranı

ses kısma ve yükseltme düğmesi ile menüler arasında aşağı veya yukarı gezinebiliriz , örneğimizde Wipe data /Factory reset ekranına gelelim ve Açma - Kapatma düğmesine basalım böylece Fabrika ayarlarına dödürme işlemi başlayacaktır. Bu işlem sonrasında kaydedilmiş bütün Oyunlarınız , resimleriniz falan silinecektir. bu şekilde yapıp unutulan şifre yada yazılımsal bir hata sebebi ile açılmayan cihazı yeniden kullanılır hale getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab 4 te Ekran görüntüsü nasıl alınır:

Galaxy s3/mini , Galaxy s4 , Galaxy s4 zoom , Galaxy s4 active , Galaxy Note 2-3 , Galaxy meg , Galaxy s4 mini lerde ekran görüntüsü almak için Açma butonu ve Home (Ana) tuşuna aynı anda basın ve fotoğraf çekme sesi duyana kadar bekleyin.


17 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha