Masa üstü ikonlari geri gelmiyorsa


masaustu_icon1
Sorun: Masa üstü ikonlarim kurup kaldirdigim bir temadan sonra resimdeki hale geldi ve ne yaptimsa düzelmedi bunun bir yolu varmidir


Cözüm: ShellIconFix adli yazılım isinize yarayacaktir

Eger masaüstünüz hic gelmiyorsa
Windows XP açılışında masaüstünüz gözükmüyor ise aşağıdaki yolu takip ederek bu sorundan kurtulabilirsin.Bu sorunun ana sebepleri arasında shell ayarlarının bozulmasını gösterebiliriz.
Shell ,Windows işletim sistemlerinde görsel yapılandırmadan sorumludur.En basit anlamda shell dosyaları zarar gördüğünde Windows temalarıda çalışmayabilir.Ben bu sorunla ilk olarak 3. parti bir temayı sistemimden kaldırmak istediğimde karşılaşmıştım.Çözümü ise son derece basit.Yapmamız gereken ise Winlogon hizmetine pencere yönetiminden sorumlu explorer servisini göstermemiz.
1. Görev Yöneticisini çalıştırın.
Dosya-Yeni Görev ya da sağ alt kısımdaki Yeni Görev kısmına tıklayarak aç yoluna explorer.exe yazın ve enter'a basın.
2. 1 numaralı işlemi her açılışta gerçekleştirmek canınızı sıkacaktır.O yüzden devam ediyoruz ve Windows açılışında Explorer hizmetinin otomatik olarak tanınmasını sağlıyoruz. (aşağıdaki registry kaydini uygulayarak)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"

bu kodları bir notepad e yapıştırıp ve Dosya - Farklı Kaydet... seçeneğine tıklayın

Farklı kaydet

Açılan pencerede herhangi bir isim verin (dosya ismi ve uzantısı kısmını isteğinize göre düzenleyin) ve .reg olarak kaydedip çalıştırın

Farklı kaydette dosya ismi ve uzantısı


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha