USB aygıtı kullanılıyor sorununa kesin çözüm


USb aygıtını güvenli çıkar hatası
Harici HDD , USB bellek gibi depolama aygıtları artık vazgeçilmezimiz haline geldi , Bilgisayarın kendi HDD kapasitesi ne olursa olsun belirli bir süre sonra dolmaktadır bu sebeple hemen hemen herkes

Parmak (Flash) belleklerden veya USB den takılan harici HDD lerden faydalanır , tatildeki resimlerimiz videolarımız ve değerli birçok belgemizi tak çıkar diye tabir ettiğimiz bu harici depolama birimlerinde saklarız bu sebepledirki bazen günde birkaç defa bilgisayarımıza bunları takar işimiz bitince de çıkartırız . veri kaybı yaşamamak için çoğu kullanıcının uyguladığı bir yöntem vardır oda harici depolama aygıtının saatin yanındaki simgesine sağ tıklayıp güvenli çıkar demek , gel gelelim birçok farklı sebepten dolayı Güvenli çıkar bir hata verip dosyanın kullanımda olduğunu bize bildirecektir.

Güvenli çıkar sorunu

kaynağını bulup düzeltme konusunda Buradaki makalemizde gerekli açıklamaları yapmıştık gel gelelim bu biraz uğraşı isteyen ve sorunun kaynağına inen bir çözümdü , kullanıcılar için çok daha pratik olan çözüm ise kullanımda dahi olsa durdurulup aygıtın güvenli çıkart işleminin yapılmasıdır bunu da HotSwap isimli küçük bir uygulama ile sağlayacağız.

HotSwap ile Donanımı Güvenle Kaldır sorunlarına Son

Küçük boyutlu ve portable bir uygulama olan HotSwap ın temel amacı Harici depolama aygıtımızı güvenli çıkartmaya çalıştığımızda Kullanılıyor gibi bir hata ile karşılaşırsak bunu kesin olarak gidermektir. Nasıl kullanılacağını kısaca açıklayacak olursak:

1. Sayfa sonundaki linkten HotSwap isimli yazılımı indirelim ve Windowsumuzun 32 veya 64 bit olmasına göre zip dosyasının içerisinden çıkan "32bit" veya "64bit" klasörlerinden uygun olanını açıp içerisindeki HotSwap!.EXE dosyasını çalıştıralım

2. Yazılım kendisini hemen saatin yanındaki alana atacaktır, ikonunu bulup sağ tıklayalım ve Device Type açılır menüsündeki herşeye tik koyalım , ben iki tanesini boş bıraktım.

HotSwap ilk ayarlar

3. HotSwap ikonunu busefer normal (Farenin sol tuşu ile) tıklayalım ve Hata veren tak çıkar aygıtını seçelim , Eğer hata veren aygıt burada görünmüyorsa üstteki resimde yeralan ilk seçenek olan "Scan for hardware changes" kısmına tıklayalım bende yazının başındaki ilk resimde hatanın Samsung Mp3 Portable aygıtı olduğunu görüyorsunuz o nedenle onu seçiyorum.

HotSwap ile tak çıkar hatası gider

4. HotSwap hata verip Güvenli çıkartılmayan Samsung Mp3 Portable aygıtını güvenli olarak sonlandırdığını belirten bir uyarı penceresi çıkartacaktır , kontrol etmek için Windowstaki tak çıkar aygıtları ikonuna sağ tıkladığımızda gerçektende aygıtın sonlandırıldığını görüyoruz.

HotSwap güvenli çıkartılmayan aygıt hatasını giderdi

Yazılımın kullanılmakta olan aygıtları sonlandırma özelliği oldukça kullanışlı olup bu kullanım dolayısı ile oluşacak veri kayıplarını da engellemektedir


Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: mt-naka.com
Boyut: x64 - 207 Kb x86 - 183 KB
Sistem: Sistem: Windows 11 ,Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista

- Aniden bozulan USB 3.0 Portları Burada

- USB aygıtı kullanılıyor sorununa kesin çözüm Burada

- USB Portları bazen çalışmayı durduruyor Burada

- USB portlarını ve CD-DVDrom u engelleyin Burada

- Usb fare takıldığında Touchpad devre dışı kalsın Burada

5 Ekim 2017 Tarihli başlık güncellendi


14 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for Sedat
 3. Avatar for Sedat
 4. Avatar for Velociraptor
 5. Avatar for keenimo
 6. Avatar for Velociraptor
 7. Avatar for oVo
 8. Avatar for Melih
 9. Avatar for Velociraptor
 10. Avatar for MURAT AYDEMİR(TRWE_2012)
 11. Avatar for Velociraptor
 12. Avatar for Hülya

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha