Son kullanılan uygulama önizlemelerini bulanıklaştırın


Son kullanılan uygulama önizlemelerini bulanıklaştır
Birçoğumuz işe veya okula giderken toplu taşıma araçlarını kullanıyoruz ve elimizdeki cep telefonu ile yazışırken , web sayfalarını ziyaret ederken veya bankacılık işlemleri yaparken yanımızda veya arkamızdaki


meraklı kişilerin bakışlarının hedefi olabiliyoruz. Çoğu kullanıcı , açık olan uygulamalar geri planda pil tüketmesin diye , Tümünü temizle işlevini kullanır gel gelelim bunu yapmak için tıkladığınızda karşınıza daha önceden açtığımız tüm uygulamaların tam ekran görüntüleri geleceğinden kalabalık bir ortamda WhatsApp yazışmalarınız veya özel resimlerinizi içeren galeri uygulamasının yada başkalarının görmesini istemediğiniz bir uygulamanın öngörünümünün bulanık ve okunamayacak şekilde olmasını isteyebilirsiniz. Eğer Android 11 işletim sisteminiz varsa artık bu mümkün.

Uygulama önizlemelerini bulanıklaştır özelliği

Telefon ana ekranındayken Ayarlara dokun ardından Uygulamalar kısmına dokunun

Android uygulamalar ekranı

Yeni açılacak olan ekranda Uygulamaları yönet kısmına dokunun ve bulanıklaştırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Örneğin Whatsapp'ı seçelim

Uygulamaları yönet

Belki Kız- Erkek arkadaşınızla özel yazışmalarınız vardır ve toplum içinde bunların başkaları tarafından görünmesini istemiyorsunuzdur. Whatsapp uygulama bilgisi ekranını aşağı doğru kaydırın. "Gelişmiş ayarlar" bölümünde "Uygulama ön izlemelerini bulanıklaştır" anahtarını açık konuma getiriyoruz. Artık buradan çıkabiliriz. Son kullanılan uygulamaları kontrol ettiğinizde Whatsapp açık ise aşağıdaki resimdeki açık olan whatsapp ön izleme ekranını bulanık olarak görürüz.

Uygulama önizlemelerini bulanıklaştır

Üstteki ekran görüntüsünda bulanıklaştırdığım WhatsApp ve önceden açmış olduğum normal bir web sayfasının önizlemeleri arasındaki farkı görüyorsunz. Normal olan önizlemede Hangi sayfayı ziyaret ettiğim net şekilde görülürken bulanıklaştırdığım WhatsApp uygulamasında hiçbirşey anlaşılmamaktadır. Elimdeki Android 10 lu telefon olan One Plus 5 te böyle bir özellik bulunmaz iken üstte resimlerini gördüğünüz arkadaşımdaki Poco X3 Pro - Mıui 12.5.3 da bu bulanıklaştırma özelliği mevcut , umarım sizdeki marka ve modellerde de vardır.

- Android kilit ekranında mesaj içeriği görünmesin Burada

- Android Kilit ekranında hassas bilgiler gösterilmesin Burada

- Android telefonda numaranızı gizleyin Burada

- Android te rahatsız etmeyin özelliği nasıl ektif edilir Burada

- Android te tüm çağrı ve kayıtlar nasıl silinir Burada

- Android telefonunuzdaki uygulamaları kilitleyin Burada

- Uygulamalar konum bilginize erişemesin Burada

- Android uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Eski Telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada

- Android cihazlarda Galeride Resim gizleme Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha