Android Telefonlarda Çentik Nasıl Gizlenir


Android Telefonlarda Çentik Nasıl Gizlenir
Akıllı telefon üreticileri özellikle 2017 sonrasında daha yüksek ekran-gövde oranına sahip cep telefonları üretme eğilimine girdiler bu çerçevesiz tasarımların bir sonucu olarak telefonların üst kısımlarında

bir kamera çentiği oluştu çünkü ön gövdede yer kaplayan ön kameradan vazgeçmeleri mümkün değil bu sebeple Çentik, en yeni Android cihazların kaçınılmaz bir özelliği haline geldi bile. Ekrandaki kamera yuvasını beğenmediyseniz, artık bunu gizleyebiliyorsunuz. Bu çentik telefonun genel estetik görünümünü bozduğundan Android üreticisi Google olaya farklı bir çözüm buldu oda gizlemek.

Android telefonda çentik gizle

Essential,30 Mayıs 2017'de PH-1'i piyasaya sürerek çentikli telefonu pazarlayan ilk markaydı. Çentik, telefona benzersiz bir şekil veren ve en iyi performansı sağlayan küçük bir kesit olarak oldukça iyi karşılandı. sınıf ekran-gövde oranı yüzde 84,9 olan telefonu kullananlar ilk başta biraz rahatsız olsalarda kısa sürede alıştılar. Samsung, OnePlus ve Google gibi akıllı telefon üreticileri, boşa harcanan alanı en aza indirme arayışlarında çentik sayesinde istikrarlı bir ilerleme kaydettiler. Çentiği fiziksel olarak kaldıramıyoruz, ancak çentiği görünmez yapmak için ekranın üst sırasını karartarak çentiği dahili olarak gizlemek kesinlikle mümkün.

Android'de Çentik nasıl gizlenir veya gösterilir?

Aşağıdaki anlatım Android 11 li bir telefonda yeralan yerleşik bir özelliği açıklamaktadır.

1. Ayarlar'a gidin, ardından bildirimler ve kontrol merkezine dokunun. Bildirimler ve ekran çubuğu penceresini aşağı doğru kaydırın "Durum Çubuğu" nu göreceksiniz. Durum çubuğuna dokunun.

Durum çubuğu

2. Durum Çubuğu ayarlarında "Çentiği Gizle" ye tıklayın.

Çentiği gizle

Görüntülerden anlaşılacağı gibi "Durum çubuğu taşımadan gizle" yi seçerseniz kamera yuvası ( çentik) görünmeyecektir. Ekran çentiklerinin amacı mevcut ekran alanını artırmaksa, o paneli kenarlara kadar itmek mantıklıdır. Apple'ın iPhone X ile yaptığı buydu ve insanlar bunu olumlu karşıladı.Tüm bunlar Android 11 de çentik gizleme özelliğinin yerleşik olarak yeralmasını sağladı peki ama Android sürümünüz 11 den düşükse artık güncelleme de almıyorsa ve telefonunuzda çentik varsa ne yapacaksınız ? bu durumda Google Play storede aramaya Notch Hider yazıp uygulamaya verilen puanlarıda gözününe alarak bir tane çentik gizleyici yazılımı telefonunuza indirip deneyebilirsiniz.

- Android telefonlarda yanlışlıkla aramaya son Burada

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- Telefonun IMEI numarası nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Ağ ayarları nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Telefonun kablosuz Hotspot şifresi nasıl değiştirilir Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Aygün Yerdeniz
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for gürkan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha