Fotoğraflar uygulaması OneDrive resimlerini göstermesin


Onedrive fotoğrafları görünmesin
OneDrive, Microsoft hesabı olan herkese ücretsiz olarak sunulan İnternet tabanlı bir depolama platformudur (Bulut hizmeti) , Bunu Kendi Sabit diskimizde bulunmayan Online ortamdaki bir sabit disk olarak


düşünebiliriz buda bize değerli dosya veya resimlerimizi Onedrive e yükleyerek sadece evimizden değil internetin olduğu herhangi bir yerden de bunlara ulaşabilme imkanı sağlamaktadır. Eğer windows fotoğraflar uygulamasını açtığınızda OneDrive a kayıtlı fotoğrafları burada gördüyseniz ve buda sizi rahatsız ettiyse bunu engelleyebilirsiniz.

Modern Fotoğraflar uygulaması siyah arka planı ile hernedense bir türlü ısınamadığım bir uygulama o sbeple eski klasik foptoğraflar uygulamasını kullanmayı tercih ediyorum Burada. Gel gelelim fotoğraf görüntülemek için çoğu kişi bilerek yada bilmeden Modern Fotoğraflar uygulamasını kullanmaktadır. Fotoğraflar uygulamasını varsayılan ayarları ile açtığınızda (ki hemen hemen herkes bu şekilde kullanır) , bilgisayarınızda bulunan resimlerle birlikte OneDrive hesabındaki resimleri de görüntüler fakat uygulama , OneDrive hesabında depolanan resimleri yalnızca Windows 10'da oturum açmak için bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız veya OneDrive'da oturum açmışsanız otomatik olarak görüntüleyebilir. yinede çoğu kişi bu durumdan rahatsız olabilir , neticede Buluta yüklenmiş olan kişisel resimlerin varsayılan olarak sunulması bazıları için kabul edilebilir olmayabilir.

Fotoğraflar uygulaması OneDrive de bulunan resimleri göstermesin

Fotoğraflar uygulamasının OneDrive'da kayıtlı resimleri görüntülemesini istemiyorsanız, küçük bir ayar yapabilirsiniz :

1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın

fotograflar uygulaması ayarları

2. Açılacak olan pencerede , Microsoft OneDrive bölümünde, Fotoğraflar uygulamasının resimlerinizi OneDrive'dan göstermesini önlemek için Microsoft OneDrive hesabı seçeneği altındaki: One Drive'dan sadece bulutta saklanan içeriklerimi göster kısmının altındaki açma kapatma düğmesini kapalı konuma getirin

Fotoğraf uygulaması bulut içeriğini göstermesin

Yerel kullanıcı hesabı ile Windows kullanıp Fotoğraflar uygulamasının OneDrive da bulunan resimleri göstermesini istiyorsanız üstteki resimde kapalı olan Seçeneği aktif hale getirip OneDrive hesap bilgilerinizi giriniz. Son olarak, OneDrive resim klasöründen veya OneDrive hesabınızdaki tüm klasörlerden görüntüleri görmek isteyip istemediğinizi seçin ve işlemi tamamlayın , artık Onedrive hesabınızdaki resimler Fotoğraflar uygulamasında görüntülenecektir.

- OneDrive veya Google drive ı sağ tuştaki gönder menüsüne ekleyelim Burada

- Windows 10 da OneDrive Nasıl Sıfırlanır Burada

- OneDrive Windows 10 açılışında otomatik olarak başlamasın Burada

- OneDrive yüksek işlemci kullanıyor Burada

- Fotoğraflar için yüz algılamayı devre dışı bırakalım Burada

- Resmi yakınlaştırmak için fare tekerleğini kullanın Burada

- Windows 10 da Windows Photo Viewer varsayılan olsun Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hülya sonay

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha