Android te Bir numaraya ait tüm çağrı geçmişini silelim


Tek bir numaranın çağrı kaydını silmek
Tüm akıllı telefonlarda bir çağrı geçmişi özelliği vardır ve burada liste halinde sizi arayan numaralar , sizin aradığınız numaralar listelenir. Bazen Öylesi durumlar oluşur ki mesela Karınız / Kocanız

bir arkadaşınızla görüşmenizden rahatszılık duyuyordur veya Babanız yada Anneniz haylazlığı sebebi ile telefonda bile olsa bir okul arkadaşınız ile görüşmenizi yasaklamış olabilirler böylesi durumlarda Kontrol edecekleri ilk yer genellikle arama kayıtları olacaktır. Tatsızlık çıkmaması için Tek bir numaraya ait tüm arama kayıtlarını silmek isteyebilirsiniz , çünkü tüm kayıtları silerseniz bu daha çok şüphe çekecektir. Aşağıdaki yazımızda Android telefonlarda arama kayıtlarının silinmesi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

1. Sadece tek bir arama kaydının silinmesi

Bilindiği üzere arama kayıtlarında gelen veya giden arama mı olduğu Tarih , numara bilgisi , saat bilgisi gibi ayrıntılar bulunur. herhangi bir sebeple sadece tek bir arama kaydını silmek istediğinizde bunu aşağıdaki adımları izleyip gerçekleştirebilirsiniz.

1. Telefondaki arama ikonuna tıkladıktan sonra Çağrı geçmişi sekmesine geçiş yapalım ve silmek istediğimiz çağrıyı bulalım

2. çağrı bıraktığımız veya bırakan numaranın üzerine biraz uzunca dokunalım ve açılan menüde yeralan "BU arama kaydını sil" kısmına dokunalım.

Android te arama kaydını silelim

Böylece ilgili arama kaydını silmiş olacağız. Burada dikkat edilmesi gereken nokta , Arama kayıtlarında numaranın önündeki ikona değil kişinin üzerine uzunca dokunmaktır .

2. Bir numaraya ait tüm arama kayıtlarının silinmesi

Bazen Yazının başında belirttiğimiz sebeplerle belirli bir numaraya ait tüm çağrı kayıtlarının silinmesi icabedebilir bu durumda sırası ile aşağıdakilerin uygulanması gerekmektedir.

1. Çağrı geçmişi kayıtlarından arama geçmişini silmek istediğimiz numarayı bulalım ve hemen sağında bulunan aşağı üçgen işaretine tıklayıp açılan menüdeki info (i) ikonunu seçelim

Tekbir çağrı kaydını silmek

2. Bize O numaraya ait çağrıların bir kısmını gösterecektir. Dip kısımda bulunan "Daha fazla çağrı günlüğü göster" kısmına tıklayıp tüm çağrıların olduğu ekranda sağ üst köşedeki Çöp kovası ikonuna tıklayalım

Bir numaranın çağrı kaydını silmek

3. Bize Çağrı geçmişi temizlensinmi diye soracaktır Evet deyip ilgili numaraya ait çağrı geçmişindeki bütün kayıtları silebiliriz.

Çağrı geçmişini temizle ekranı

Üstteki anlatım Androdi 9 - PIE sürümünde yapılmış olup daha alt sürümlerde de muhtemelen işe yarayacaktır.

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- Mobil aramalarda AMP yi devre dışı bırakmak Burada

- Telefonumuz Mobil verideyken güncelleme yapmasın Burada

- Samsung telefon ve tabletlerde Smart Switch ile yedekleme Burada

- Gmail Mobil görünümde oturum nasıl kapatılır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Nese
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Gokhan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha