Windows 10 da işaretçi rengini değiştirelim


Renkli fare imleci
Bilgisayar kullanırken Olmazssa olmazlardan biri de Mouse dediğimiz Fare dir. Hernekadar Akıllı telefonlarla başlayan dokunmatik ekran modası popülerliğini korusada Laptop veya normal bilgisayar ekranlarında


dokunmatik ekran şimdilik pekte rahat bir çalışma ortamı sunmuyor olmalı ki hemen hemen hiçbir işyerinde dokunmatik ekranlı cihazlarla çalışan kişleri görmüyoruz. Microsoft Windows 10 - 8.1 ve 8 serisini dokunmatik ekranlı cihazlara göre dizayn ederken muhtemelen Windows işletim sistemli akıllı telefonların çok daha fazla popüler olacağını düşünmüştü fakat hiç te öyle olmadı.

Windowsun tüm sürümlerinde fare işaretçisinin büyüklüğü ve biçimi ayarlanabiliyordu gel gelelim herhangi bir renk seçeneği sunulmamıştı Windows 10 1903 mayıs güncellemesi ile bu durum değişti ve 1903 sürümü ile birlikte artık fare işaretçisinin rengini kendimiz belirleyebiliyoruz. Aşağıdaki makalemizde Ayarlar menüsü üzerinden fare işaretçisinin renginin nasıl değiştirilebileceğini açıklamaya çalıştık.

Windows 10 da Fare işaretçisini ve imlecini renkli yapalım

1. Sol alt köşede yeralan windows ikonuna tıklayalım ve açılan ekrandan , Ayarlar menüsüne tıklayalım.

Erişim kolaylığı

2. Ayarlar menüsünden Erişim kolaylığı kısmını seçelim ve sonraki ekranda sol tarafta bulunan "imleç ve işaretçi" kısmına tıklayalım , sağ tarafta fare ile ilgili birçok ayar karşımıza gelecektir mesela İşaretçi boyutunu değiştirebiliriz, imleç kalınlığını değiştirebiliriz veya işaretçinin rengini dilediğimiz harhangi bir renk yapabiliriz.

Fare işaretçi rengini değiştir

İşaretçi rengini değiştirmek için en sağdaki renklerin bulunduğu kutuya tıklayalım ve renk seçeneklerinden bir tanesini seçelim , eğer renkler hoşunuza gitmediyse ve kendi özel renginizi oluşturacaksanız bunun için "Özel bir işaretçi rengi seçin" kısmına tıklayalım ve renk skalasından bir renk belirleyip bitti diyelim

Özel bir işaretçi rengi seç

Özellik windows kullanımına farklı bir hava katmış şahsen ben alışık olduğum klasik beyaz rengi tercih ediyorum fakat gençlerin farklı renkler tercih edeceğini düşünüyorum. Windows 10 un 1903 sürümündeki yenilikler bundan önceki sürümlere göre çok daha fazla kullanıcı memnuniyeti odaklı görünüyor , microsoftun aniden kullanıcıların isteklerine değer vermeye başlaması şaşırtısı umarım bu olumlu hava devam eder.

- Usb fare takıldığında Touchpad devre dışı kalsın Burada

- Fare birincil düğmesi nasıl değiştirilir Burada

- Fare ucu titremesi sorunu ve çözümü Burada

- Monitörler arası geçişte fare imlecinin kenara takılma sorunu Burada

- Temalar ikon ve Fare işaretçimizi değiştiremesin Burada

- Farenin bize sağladığı az bilinen kolaylıklar Burada


12 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for windows8.1 pro kullanıyor
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for ahmet
 5. Avatar for Velociraptor
 6. Avatar for TRWE_2012
 7. Avatar for Velociraptor
 8. Avatar for seron
 9. Avatar for selami
 10. Avatar for shampuan
 11. Avatar for Velociraptor
 12. Avatar for Yeliz Tuna

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha