Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır


Android telefonda Ekolayzer
Yaşı 40 ve üzeri olanlar bilirler , eskiden Walkman ler vardı içine kasedi takar kulağımıza kulaklığı takar müzik dinlerdir daha sonraları bunların yerini Mp3 çalarlar aldı günümüzde ise Akıllı diye tabir


ettiğimiz cep telefonları var bütün bu cihazların ortak özellikleri dilediğiniz yerde müzik dinleme olanağı vermesidir. Bir yolculukta canınız sıkııldığında müzik dinlemek insanı rahatlatır gel gelelim müzik türleri de çeşitlidir metal , klasik, Pop müziği gibi birçok çeşidi mevcuttur cep telefonlarının varsayılan ayarlarında hemen hepsi aynı ekolayzer ayarı ile çalacaktır. Oysaki Android telefonunuz size müziğe göre farklı ekolayzer ayarı seçmenize izin verir , dilerseniz müziğe göre hazır ayarları kullanabilir dilerseniz kendi ayarınızı kendiniz yapabilirsiniz aşağıdaki yazımızda bunun nasılını açıklamaya çalışacağız.

Android telefonda Ekolayzer ön ayarı nasıl seçilir

Aşağıdaki anlatım Android PIE 9.0 üzerinden yapılacaktır diğer sürümlerde de ayarın benzer olduğunu düşünüyorum . Ekolayzer ayarına ulaşabilmek için Kulaklığınızın takılı olması gerekmektedir. Ana ekrandaki ayarlar kısmına tıklayın ardından - Ses - Ses Ayarlayıcı - Kısmını seçin

Ses ayarlayıcı

Eğer bu ekran silikse Kulaklığınızın takılı olduğundan emin olun mesela aşağıdaki resimde kulaklık takılı değilken ekolayzer ile ilgili tüm ayarların pasif olduğu görülmektedir. Kulaklık takıldığında ise ayarlar kullanılabilir duruma gelmektedir.

Ses ayarlayıcı etkin

Öncelikle ses ayarlayıcı altında yerlan ayarlardan "Ses Ayarlayıcıyı etkinleştir" yazısının sağında bulunan butonu açık konuma getiriniz ardından "Ön Ayar" kısmına dokunduğunuzda , dinlenen müzik türüne göre seçim yapabileceğiniz bir ekran açılacaktır. Varsayılan olarak "hiçbiri" seçili halde gelmektedir , mesela Metal müziği dinliyorsanız buradan metal kısmını seçiniz.

Ekolayzer ayarları

Android telefonda Ekolayzer ayarını kendiniz yapın

Eğer hazır ayarları kullanmak istemiyorsanız Ses ayarlayıcı başlığı altındaki ayarlar sayfasının en dip kısmında yeralan ekolayzer çubukları yardımı ile istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Ayarlama işleminden sonra farkı görebilmek için "Ses Ayarlayıcıyı etkinleştir" düğmesini kapalı konuma getirip tekrar açarak ses farkını test edip özel ayarlarınızı yada varsayılan ayarları kullanmaya karar verebilirsiniz. Yaptığım denemelerde Ekolayzer ayarlarının gerçektende işe yaradığını gördüm , her marka ve model telefonda aynı şekildemidir bilemiyorum lakin ekolayzer ayarları için illa da kulaklık takılı olması tuhaf olmuş çünkü insanlar genellikle müziği açıp sesi dışarıya verip arkadaşları ile Müzik dinliyorlar gel gelelim bu durumda ekolayzer ayarları etkin değil umarım bu saçmalık farklı marka ve model telefonlarda da bu şekilde değildir.

- Android telefonlarda kişiye özel zil sesi nasıl ayarlanır Burada

- Android telefona özel zil sesi nasıl atanır Burada

- Bir klasör içerisindeki müzik dosyaları bir tıkla çalsın Burada

- Cep telefonu sesini bilgisayar hoparlöründen dinleyelim Burada

- Bir ses kaydında düşük olan sesi arttırma Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha