Android'te hangi uygulamalar Kaldırılmış görün


Android te kaldırılan uygulamalar listesi
Android telefon yaptığınız birçok işlemin kaydını tutmaktadır, bu durum bazıları tarafından iyi bazıları tarafından ise kötü olarak yorumlanır, belkide her iki taraf ta haklıdır. Android telefonunuza


kurduğunuz bir uygulamayı kaldırdığınıza hiç pişman oldunuzmu ? mesela deneyip çok faydalı bulduğunuz ve artık ihtiyacınız olmayacağını düşünüp kaldırdığınız bir uygulama ilerde lazım olduğunda ismini hatırlamadığınız durumlar oldumu ?

Aslında Android işletim sistemi bütün kaldırdığınız uygulamaların bir listesini tutuyor, hatta dilerseniz bu listedeki uygulama isimlerini de silebilirsiniz. Bir başka senaryoda ise diyelimki kardeşinize , veya çocuğunuza bir uygulamayı veya oyunu yüklememesini tembihlediniz , oda yüklemediğini söyledi lakin tavırları şüpheli ve kafanızda acaba yükleyip bir süre sonra kaldırdımı diye şüpheler var bu durumda da kaldırılan uygulamalar listesine gözatıp yalan söyleyip söylemediğini ortaya çıkartabilirsiniz.

Android te kaldırılmış uygulamalar listesi nasıl görüntülenir

Kaldırılan uygulamaların listesini Google Play uygulaması üzerinden görüntüleyebilirsiniz bunun için ana ekrandayken :

1. Google play Store uygulama ikonuna dokunun. Yeni açılacak olan ekrandaki sağ üst köşede yeralan avatarınıza veya isminizin baş harfinin yeraldığı yere dokunun.

Android te Google Play store

2. Karşınıza gelen ekranda yeralan Uygulamaları ve cihazı yönetin kısmını seçin Varsayılan olarak genel bakış sekmesinde açılacaktır siz "Yönetme" sekmesine geçiş yapın.

3. Sol üstte "Yüklü uygulamalar" yazısı yeralır buraya tıklayın.

Uygulamaları ve cihazı yönetin

4. Yeni açılacak olan pencerede dip kısımda, Yüklü olmayan Uygulamalar yazısını göreceksiniz buraya dokunun ve en nihayetinde karşınızda kaldırılmış uygulamaların bir listesini göreceksiniz.

Android te Yüklü olmayan uygulamalar listesi

Uygulamalar için iki sıralama ölçütü vardır . Bunları ada göre veya son eklenenlere göre sıralama yapabilirsiniz. Bu seçeneklerden birini seçmek için Uygulamalar yazının sağ tarafındaki ızgara menüye dokunmanız yeterlidir. Bir veya daha fazla uygulama yüklemek istiyorsanız, eklemek istediklerinizin kutularını işaretleyin ve üst kısımdaki indirme ikonuna dokunun.

Bir Uygulamayı Kaldırılanlar Listesinden silin

Kaldırılanlar listenizden bir uygulamayı silmek için kutucuğunu işaretleyin ve çöp kutusu simgesine dokunun. Bir uygulamayı indiremiyorsanız, bunun nedeni uygulamanın artık mevcut olmaması olabilir.

- Android te Uygulama önbelleği nasıl temizlenir Burada

- Android Uygulama linkini arkadaşınıza yollayın Burada

- Android uygulamalarını kolayca gizleyin Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Merve

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha