Kısayol Simgelerinde Kalkan işareti olmasın


Kısayol Simgelerinde Kalkan işareti olmasın
Varsayılan yükleme ayarlarıyla, programların çoğu, yüklendikten sonra masaüstünde kısayol simgelerini oluştururlar. Program kısayollarında, genellikle kısayol olduklarını belirtmek için üzerlerinde bir kısayol

simgesi bulunur. Farketmiş olacağınız gibi bazı kısayolların üzerinde kalkana benzer bir simge bulunur. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi bazı program kısayollarının sağ alt kısmında sarı ve mavi kalkan simgesi vardır.

ikonlarda kalkan işareti

Üzerinde kalkan simgesi olan bir program kısayoluna çift tıkladığınızda, "Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyormusunuz" diye soran bir popup penceresi belirecektir , programı yönetici haklarıyla çalıştırmak için Evet düğmesini tıklamanız gerekir. Kullanıcı hesabı denetimini devre dışı bırakmadığınız sürece bu uyarı penceresi gelecektir.

Kullanıcı hesabı denetimi uyarısı

Eğer masaüstünde program kısayollarını kulanmayı seviyorsanız tüm program simgelerine eşit bir görünüm vermek için sarı ve mavi kalkandan simgesinden kurtulmak isteyebilirsiniz. İkonların temel işlevlerinde değişiklik yapmadan sadece bu tuhaf kalkan ikonlarından kurtulmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

Masaüstü İkonlarındaki Kullanıcı hesabı denetimi simgesi nasıl kaldırılır

1. Kullanıcı hesabı denetimi işareti olan ikona sağ tıklayıp özellikler deyin ve kısayol sekmesine geçiş yapın. Burada yeralan hedef kutucuğu içerisindeki komutun başına aşağıdaki kodu yapıştırın.

cmd /c start "" 

Üstteki komutu hedef kutusunun en başına yapıştırdıktan sonra bir boşluk bırakmayı unutmayınız yoksa çalışmaz.

kisayol hedef

2. Program ikonu Komut istemi (Cmd) ikonuna dönüşecektir. Eski haline getirmek için programı sağ tıklayıp özellikler deyin . Hedefler alanında programın yürütülebilir dosyasının yolunu not edin. Kısayol sekmesine geçin, Simge Değiştir butonuna tıklayın, Gözat düğmesine tıklayın, programın exe sinin olduğu kısmına gidin, Program exe sini seçin ve ardından Aç - Tamam düğmesine tıklayın. Böylece Program kendi ikonuna kavuşacaktır. Aşağıdaki ikonlar ilk resimdeki Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) kalkan simgesine sahip her iki ikona da uygulanmış ve aşağıdaki sonuç elde edilmiştir.

UAC simgeleri gitti

Bu uygulamanın tek kötü tarafı tıklandığında ilk anda Komut istemi ekranının anlık olarak görünmesidir, fakat bununda bir sakıncası yok neticede yazılım olması gerektiği şekilde yönetici yetkilerinde çalışıyor.

- Windows 10 da Kullanıcı hesabı denetimini kapatalım Burada

- Bir klavye kısayolu ile programları yönetici olarak başlatın Burada

- UAC yi Görev Zamanlayıcı hilesi ile geçelim Burada

- Bazı programlar için Kullanıcı hesabı denetimini kapatmak Burada

- UAC uyarılarını istediğiniz program için kapatın Burada

- EnSC (UAC uyarısız şifreli kısayollar oluşturun) Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for windows 10 kullanıcısı
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for taba
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for shampuan
  7. Avatar for okan sağtürk

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha