Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın


Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın
Hayat anlardan oluşur demiş düşünürün biri , ve bu anları da cep telefonumuz ile dilediğimiz zaman fotoğraf karesi haline getirebiliyoruz. Aslında insanlar bir hedefe ulaştıklarında mutlu olacaklarını düşünürler

oysa mutluluk varılacak bir nokta veya hedef yada Elde edilecek bir "şey" değildir. Mutluluk belkide hedefe götüren yolda ilerlemek veya bir yaşam tarzıdır. Herne olursa olsun bizi Mutlu olduğumuz anılara götürecek yada baktığımızda tebbesüm ettirecek bir fotoğraf karesi Günlük hayatın akışı içerisinde pozitif bir enerji almamızı sağlayabilir bunu yapmanın yoluda böyle bir resmi bilgisayar veya akıllı telefonumuzda duvar kağıdı olarak kullanmak olabilir. Çektiğiniz bir resmi duvar kağıdı olarak ayarlamak için herhangi bir ek yazılıma gerek yoktur , telefonunuzun sunduğu araçlarla bunu birkaç tıkla gerçekleştirebilirsiniz.Bir resmi duvar kağıdınız olarak ayarlamadan önce, yapmanız gereken tüm görsel ayarları yapmalısınız - doğru ton, filtre, doygunluk vb. Bu ayarlamalar için her telefon markasının kendine özel uygulamaları olabilmektedir.

Android telefonda resim düzenlemesi nasıl yapılır

Galeriden düzenleyeceğiniz resmi açtıktan sonra sol alt köşedeki düzenle ikonuna tıklayın (Kalem ikonu) ardından açılacak olan araçlarla , resmi döndürme , parlaklık yada filtre uygulayabilirsiniz.

Android te fotoğraf düzenlemesi

Çektiğiniz bir Fotoğrafı telefonunuzun duvar kağıdı yapın.

Aşağıdaki anlatımda Android PIE 9.0 sürümü kullanılmış olup önceki veya daha üst sürümlerde de işlemler benzer şekilde yapılabilmektedir.

1. Ayarlar - Ekran - Duvar kağıtları kısmına dokunun

Android duvar kağıtları

2. Açılan ekranda sol alttaki "Fotoğraflarım" kısmını seçin ve birsonraki ekranda duvar kağıdı olarak kullanılacak resme dokunun.

Android telefona duvar kağıdı seç

3. Ardından Açılacak ekranın sağ üst köşesinde yeralan "Duvar kağıdını ayarla" kısmına dokunduktan sonra işlemi tamamlamak için Bir sonraki ekrandaki "Kaydet" kısmına dokunun.

Cep telefonu duvar kağıdı

Artık ilgili resim Android telefonunuzun duvar kağıdı olacaktır. Yaptığım denemede orjinal resimde herhangi bir renk ayarı veya kırpma yapmadım , üstteki adımları uyguladığımda seçtiğim resim otomatik olarak ekran duvar kağıdım halini aldı. Elbetteki duvar kağıtlarının rengi telefon ekranındaki ikonların görünürlüğünü etkilemeyecek şekilde olmalıdır. Aşırı renkli duvar kağıtları uygulama ikonlarının bazılarının zor görünmesine sebep olabilecektir.

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Masaüstü duvar kağıdınız otomatik olarak değişsin Burada

- Android telefonlarda zaman ayarlı fotoğraf çekmek Burada

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Android telefonlarda simge boyutu nasıl değiştirilir Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha