Android Hesap makinası geçmişi nasıl temizlenir


Android Hesap makinası geçmişi nasıl temizlenir
Hesap makinaları hayatımıza gireli işimiz oldukça kolaylaştı mesela bir marketten toplu alışveriş yaptınız diyelim ve 28 parçadan oluşuyor her aldığınızın tutarını hesap makinası ile hesaplarsanız toplam

nekadar ödeyeceğinizi bilirsiniz ve böylece kasada sürpriz sonuçlarla karşılaşmazssınız. Büyük marketlerde bilerek mi yapıyorlar emin değilim fakat gerek almanyada gerekse Türkiyede bu tarz toplu alışverilerde indirim etiketi bulunan birkaç parça ürün nedense hep indirimsiz olarak fişe yansır , sonrada pardon yanlışlık olmuş derler , bu şekilde günde kaç yüz kişinin 3-5 Euro/TL sini alıyorlar belirsiz fakat iyi kar yaptıkları kesin. Döviz bozdururken de mutlaka hesap makinası kullanmanız gerekir. Cep telefonlarından önce insanların işleri çok daha zordu fakat artık ekrandaki bir tuşa basıp dilediğiniz hesabı yapabiliyorsunuz. Peki ama her yaptığınız hesabın kaydedildiğini biliyormuydunuz ? aşağıdaki makalemizde Hesap makinasında yaptığınız işlemlerin kaydını nasıl silebileceğinizi açıklayacağız.

Android hesap makinası işlem kayıtları nasıl temizlenir

Aşağıdaki anlatım Android PIE 9.0 üzerinden yapılmıştır fakat diğer sürümlerde de benzer şekildedir diye tahmin ediyorum. Öncelikle Uygulamalarınız arasında bulunan Hesap makinası ikonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Android hesap makinası

hesap makinasında biri üstte biride yanda olmak üzere iki adet açılır menü bulunmaktadır, yandakine tıklarsanız Sinüs , Kosinüs , Tanjant ... gibi Trigonometrik fonksiyonlar karşınıza gelecektir. Eğer Üstteki aşağı açılır menüye tıklarsanız busefer hesap makinasını ilk kullanmaya başladığınızdan beri yaptığınız her hesaplamanın kaydının yeraldığı sayfa açılacaktır.

Hesap makinası geçmişini temizle

Acaba bu özellik sadece Android PIE hesap makinasındamı bulunuyor yoksa diğer sürümlerde de varmı test etme olanağım olmadı fakat bu kayıtlardan yapılan bazı hesaplamalara dair bilgiler edinilebilir. Mesela döviz bürosundan en son nekadar döviz bozdurduğunuz buradaki kayıtlardan anlaşılabilir bu da kişisel gizliliğin bir tür ihlali sayılacağından ilgili kayıtların belirli aralıklarla temizlenmesinde fayda var bunun için hesap makinasını açtıktan sonra ilk resimde gösterdiğimiz aşağı açılır menüye tıklayın ve karşınıza gelen ekranın sağ üst köşesinde yeralan "Temizle" butonuna dokunun (üstteki resim)

Android te hesap makinası geçmişi nasıl silinir

Yeni açılacak ekranda "Geçmiş ve Bellek Temizlensinmi" diye bir uyarı belirecektir buna "Temizle" dediğinizde geçmişe dönük yaptığınız tüm işlem kayıtları silinecektir. ben telefonu aldığım tarihlerde yaptığım hesaplara dahi rastladım ve hiçbiri silinmemişti her bir kayıt tarihi ile birlikte listeleniyordu.

- Xiaomi Cleaner Lite ile Android temizliği Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada

- Android telefonda internet bağlantısı kopuyor Burada

- Android telefonda saat kayboldu Burada

- Akıllı telefonun kablosuz hotspotu çalışmıyor Burada


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha