Android telefonda Ağ ayarları nasıl sıfırlanır


Android telefonda Ağ ayarları nasıl sıfırlanır
Android telefonunuzla Wi-Fi dediğimiz bir kablosuz ağa bağlanmaya çalıştığınızda sorun yaşıyorsanız veya Bluetooth ile bilgisayarınıza dosya gönderirken hata veriyor veya normalden çok daha yavaş iletiyorsa


ağ ayarlarınızı sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir. Böylece donanımsal bir sorun yoksa bağlantı sorunları düzelecektir. Her android sürümünde bazı ayarların yerleri değiştiğinden (Ki bunu da anlamış değilim) bazen Ayarlar menüsü altındaki diğer ayarları bulmak güç olabiliyor bunu farketmiş olacaklarki birçok Android üreticisi cihazlarını özel bir arayüzle kişiselleştirmek yerine "stok" Android arayüzünü tercih etmeye başladı. hazır yeri gelmişken Stock Android kavramından da kısaca bahsetmekte fayda var.

Vanilya veya saf Android olarak da bilinen Stok Android, Google tarafından tasarlanan ve geliştirilen işletim sisteminin en temel sürümüdür. Cihaz üreticileri bu Android üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan olduğu gibi kullanırlar.

Kablosuz ağı , Mobil veriyi ve Bluetooth'u sıfırla

1. Ana ekrandaki Ayarlar dişli çarkı ikonuna tıklayın ve açılan ekranda en dip kısma yakın bir yerde yaralan Sistem kısmına dokunun.

Android sistem ayarları

2. Açılan ekranda Sıfırlama seçenekleri kısmına dokunun , Bu kısımda sırası ile Kablosuz, Mobil, Bluetooth u sıfırla , Uygulama Tercihlerini sıfırla ve Tüm verileri sil (Fabrika ayarlarına sıfırla) seçenekleri yeralmaktadır.

Android sıfırlama seçenekleri

3. Kablosuz, Mobil, Bluetooth u sıfırla kısmına dokunduğunuzda , Bu sıfırlama işlemi aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm ağ ayarlarınızı sıfırlayacaktır diye bir uyarı belirecektir, dip kısımda yeralan Ayarları sıfırla butonu ile Kablosuz ağ, Mobil veri ve Bluetooth ayarları sıfırlanacaktır.

Android ağ ayarlarını sıfırla

Bu işlem Telefonunuzdaki kayıtlı tüm Wi-Fi ağlarını şifreleri ile birlikte kaldıracaktır. Bu, sıfırlama işleminden sonra bir ağa bağlanmanız için Wi-Fi ayrıntılarınızı tekrar girmeniz gerekecektir. Sıfırlama yapmadan önce Wi-Fi parolalarınızı bir yere not etmenizde fayda var.

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- Android telefonda Büyük boyutlu dosyaları bulun Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Erdem Tuna

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha