Xiaomi Cleaner Lite ile Android temizliği


Xiaomi Cleaner Lite ile Android temizliği
Günümüzde Akıllı telefonların dahili bellek kapasiteleri en az 32 GB oluyor ve bu rakam 64 , 128 ... diye gidebiliyor. Bunların yanında SD kart ilavesi ile depolama miktarı daha da arttırılabiliyor

gel gelelim çekilen resimler , kaydedilen videolar , yüklenen oyunlar derken birde bakıveriyorsunuz telefonun dahili hafızası dolmuş . Bundan kaçınmak için günümüzde bulut depolama birimleri mevcut tüm resim ve videolarınızı buraya yedekleyebilirsiniz ilaveten gereksiz dosyalarınızı temizleyebilirsiniz. Telefon için benzer uygulamalar olmasına rağmen birçoğu kullanım sırasında gösterdiği reklamlar ile kullanıcıyı bezdirmektedir.

Cleaner Lite, Çinli akıllı telefon imalat devi Xiaomi tarafından tasarlanmıştır. Kullanımı çok kolaydır ve gereksiz seçenek veya adımlarla sizi rahatsız etmez. Uygulamayı başlattığınız anda, akıllı telefonunuzun depolama alanını taramaya başlar ve birkaç saniye içinde size tüm bulguları sunar - önbellek dosyaları, eski dosyalar, paketler ve artık dosyaları. Sonrasında size sadece Temizle düğmesine basmak kalır böylece telefonunuzdaki tüm gereksiz dosyalardan kurtulmuş olursunuz.

Gereksiz dosya temizliğinden önce sisteminizdeki dahili depolama alanının nekadarını kulandığınızı tespit etmeniz yerinde bir davranış olacaktır bunun için Ayarlar - Depolama kısmına Gözatmanız yeterlidir.

Android PIE depolama yönetimi

Cleaner Lite (Xiaomi Inc.) Kurulum ve kullanımı

Uygulamayı google playstoreden indirip telefonunuza kurun , kurulum sırasında sizden bazı izinler isteyecektir bunlara evet demeniz tavsiye olunur.

Xiaomi Cleaner Lite izinleri

Yazılımın bir özelliği de herhangi bir reklam içermemesidir. Çalıştırmak için ana ekrandaki ikonuna çift tıklamanız yeterlidir. İlk ekranda sözleşme kabulü onayı gereklidir ardından saniyeler içerisinde sisteminizde bulunan Çöp boyutunu verecektir. Bu çöp boyutu içerisinde tarayıcı cachesi veya çerezlerinin bulunduğuna dair herahangi bir işaret görmedim , yazılım geliştirme aşamasında olduğundan belkide sonraki sürümlere eklemeyi düşünüyorlardır.

Cleaner lite temizleyici çöp boyutu

Dipteki Turuncu Temizle butonuna tıkladıktan sonra , uygulama size fotoğraflarınızın , büyük boyutlu dosyalarınızın veya kurulum için yüklediğiniz .apk uzantılı dosyaları listeleyecektir. mesela fotoğraflarınızın bir kısmını silerek kazanacağınız GB larca alana şaşırabilirsiniz. Xiaomi Cleaner Lite, yalnızca Android Marshmallow sürüm 6.0 veya daha üst sürümünü içeren cihazlarda çalışır. Uygulamayı kaldırmak ta oldukça kolaydır , üzerine uzun dokunun ve çıkan menüden "Yüklemeyi Kaldır" kısmını seçin

Android te uygulama kaldırma

Reklam içermemesi , Bir telefon üreticisi tarafından kodlanmış olması artı yönleridir.

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada

- Güç düğmesine basınca tam gizlilik özelliği yok Burada

- Android te Tüm çağrı kayıtları nasıl silinir Burada


7 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha