Android te Telefon numarası engeli nasıl kaldırılır


Android te Telefon numarası engeli nasıl kaldırılır
Android telefonlardaki en büyük kolaylıklardan biriside sizi ısrarla arayan bir numarayı engelleme kolaylığı sunmasıdır. Google çıkarttığı her Android sürümünde numara engelleme ve engeli kaldırma kısımlarında

anlamsız şekilde değişiklik yapsada ayarın bulunması zor değildir. Eğer telefonu çocukların eline oynasınlar diye veriyorsanız kazara bazı numaraları engelleyebilirler ve sizi arayan kişi buna içerleyebilir bu sebepledirki Engelli numaralar listesini arasıra kontrol etmekte fayda vardır. Aşağıdaki yazımızda Android PIE sürümünde Arayan numara nasıl engellenir , engeli nasıl kaldırılır konularına açıklık getirmeye çalışacağız.

Akıllı telefonda sizi rahatsız eden numarayı nasıl engellersiniz

Daha önceki makalelerimizden birinde numara engelleme konusuna açıklık getirmiştik fakat android sürümü farklı olduğundan işlemler PIE 9.0 sürümü ile aynı değildi gelelim numara engellemenin nasıl yapılacağına.

1. Telefonunuzda çağrı geçmişi kısmına gidin , burada yeralan numaralar sizi en son aramış olan numaralardır ve her bir numaranın karşısında (Sağında) üç nokta bulunur , buraya dokunduğunuzda aşağı açılır menüden numarayı engelle kısmını seçerseniz ilgili numarayı bloklamış olursunuz.

Android te telefon numarası engelle

Artık bu numara sizi aradığında size ulaşamayacaktır. Fakat ilgili numaradan arandığınız bilgisi size iletilecektir.

Engellenen bir numaranın engeli nasıl kaldırılır

Kazara bir numarayı engellediyseniz , veya Telefonunuzu bir başkasına verdiğinizde mesela küçük çocuğunuz bilmeden bir numarayı engelledi ise bu engellenen numaranın engelini aşağıdaki adımları izleyerek kaldırabilirsiniz.

1. Ana ekranınızdaki telefon ikonuna tıklayıp Hızlı arama , Çağrı geçmişi yada kişiler kısmına gidin. Ardından sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden Adres defteri yöneticisini seçin

Adres defteri yöneticisi

2. Safyayı aşağıya doğru kaydırdığınızda "Engellenen Numaralar" kısmını göreceksiniz buraya dokunun. Karşınıza engellenen numaralar listesi çıkacaktır. Bu listenin en üstünde şöyle bir uyarı mesajı yeralır : Engellenen Numaralardan gelen çağrıları veya kısa mesajları almazssınız.

Android te Engellemeyi kaldır

Her bir numaranın sağında bir çarpı işareti ( X ) göreceksiniz buraya tıkladığınızda ilgili numaranın engelini kaldırmak için sizden bir onay isteyecektir. Engellemeyi kaldır dediğiniz anda ekranınızın en dip kısmında engellemenin kaldırıldığına dair bir ileti belirecektir.

Numara engeli kaldırıldı

böylece ilgili numaranın engeli kaldırılmış oldu. Numara engelleme özellikle reklam amaçlı ikide birde size mesaj atarak veya arayarak rahatsız eden numaralarda oldukça etkili olmaktadır, bir süredir kullandığım bu özellikten şimdilik memnunum.

- Android telefonlarda Kişi Engelleme nasıl yapılır Burada

- Android telefonda IP nasıl değiştirilir Burada

- Android te Tüm çağrı kayıtları nasıl silinir Burada

- Android te Bir numaraya ait tüm çağrı geçmişini silelim Burada

- Android Telefonunuzdaki uygulamaları kilitleyin Burada

- Android te Rahatsız etmeyin özelliği nasıl aktif edilir Burada

- Telefon defterindeki bir kişiyi Ana ekrana ekleyelim Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Onur Koçarslan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha