VLC'de Videonun Parlaklığı nasıl arttırılır


VLC'de Videonun Parlaklığı nasıl arttırılır
Geçenlerde internetten bir video indirdim , pek bulunmayan bir video klibi gel gelelim görüntü oldukça karanlıktı , bazen tersi durumlarda olabiliyor görüntü aşırı parlak ve beyazlığı çok fazla olabiliyor bu gibi


durumlarda genellikle yapılan şey videoyu başka kaynaklarda aramak ve tekrar indirmeye çalışmaktır , lakin bulduğunuz birkaç yerde de aynı karanlık görüntülü video yeralıyorsa o şekilde mi izleyeceksiniz , elbetteki hayır , eğer VLC medya oynatıcısını kullanıyorsanız videonun parlaklığını yada Kontrastını arttırıp azaltabilirsiniz böylece görüntü çok daha net veya izlenebilir hale gelecektir.

VLC medya oynatıcısında Parlaklık ayarı nasıl değiştirilir

VLC'de, parlaklık seviyesini artırmanıza ve oynattığınız video ekranının kontrastını ayarlamanıza izin veren ayarlar mevcuttur.

1. VLC medya oynatıcısını çalıştırın, parlaklığını ayarlamak istediğiniz videoyu oynatıcı penceresine sürükleyin. Veya videoyu oynatmak için Ortam - Dosya Aç kısmına tıklayın.

2. Menü çubuğundaki "Araçlar" düğmesine gidin ve aşağı açılır menüden "Etkiler ve Süzgeçler" kısmına tıklayın. Alternatif olarak, klavyede "Ctrl + E" kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

VLC etkiler ve süzgeçler

3. Açılan Ayarlar ve Etkiler penceresinde yeralan Görüntü etkileri sekmesine tıklayın ve ardından Temel sekmesinde yeralan Görüntü ayarlama kutucuğuna tik koyun böylece parlaklık , renk tonu , karşıtlık .... gibi birçok ayarı kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırıp arttırabilir veya sola doğru kaydırarak azaltabilirsiniz.

VLC Temel görüntü etkileri

Tüm ayarlarınızı bitirdikten sonra pencerenin sağ alt köşesinde yeralan kaydet butonuna tıklayın. Elbette bu ayarlar sadece VLC medya Playerde gösterilirken geçerli olacaktır. Eğer videoya uyguladığınız bu ayarları kalıcı hale getirmek istiyorsanız bu durumda Üste menüde bulunan Ortam - Dönüştür ve kaydet özelliğini kullanarak videoyu o şekilde kaydetmeniz gerekecektir. Ayrıntılar için Bakınız

VLC dönüştür ve kaydet

VLC Medya oynatıcısı şu an piyasadaki en iyi ücretsiz yazılımdır , bunun sebebi : hemen hemen her formattaki videoları sorunsuz bir şekilde oyanatma yeteneğinin olması ; Video kesebilmesi , Müzik çalar olarak kullanılabilmesi, Bozuk video dosyalarını onarabilmesi, Harici bir ses dosyası ile video oynatabilmesi , Ekranı kaydedebilme özelliği olması, Videodan resim alabilmesi , DVD ripleyebilmesi ... gibi daha birçok ek özelliği bünyesinde barındırmasıdır.

- VLC Media Player ile kolayca video Kesin Burada

- VLC Playeri Müzik çalar olarak kullanın Burada

- VLC medya player ile video formatı dönüştürme Burada

- VLC Media Player kullanarak Videodan sesi alalım Burada

- VLC ile DVD veya BluRay ripleyelim Burada

- VLC media playeri ekran yakalama yazılımı olarak kullanalım Burada

- VLC Medya oynatıcısı ile videodan resim alalım Burada

- Vlc medya oynatıcısında Chromecast kullanımı Burada

- VLC nin son kullanılan medyaları aç özelliğini kapatalım Burada

- VLC Media Pleyer ile bozuk video dosyalarını onarın Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for TRWE_2012
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Merve S.
  5. Avatar for Murathan S.
  6. Avatar for Cengiz
  7. Avatar for shampuan
  8. Avatar for Recep

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha