bPuzzle Resimli yap boz oyunu


bPuzzle Resimli yap boz oyunu
Tüm dünyayı salgın hastalığın sardığı şu günlerde evden mümkün olduğunca dışarıya az çıkılması tavsiye edilmektedir bu sebepledirki bilgisayar başında geçirilen süre arttı gel gelelim insanlar

boş vakitlerini değerlendirmek için ne yapsak diye düşünüyorlar, beyin jimnastiği yaptırtan bulmaca , satranç veya Puzzle (Yap boz) tarzı oyunları seviyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bulmacalar Antik çağlardan beri çeşitli biçimlerde varolmuşlardır, Araştırmaların ortaya çıkardığı verilere göre özellikle yapboz gibi beyni çalıştıran oyunlar Hem çocuklardaki zihinsel gelişime katkı sağlamakta hemde Yaşlılarda Alzheimer gibi hastalıklara karşı direnç sağlamaktadırlar çünkü Bulmacalar üzerinde çalışmak beyin hücrelerimiz arasındaki bağlantıları güçlendirip yeni hücreler oluşturmaya yardımcı olmaktadır. bPuzzle yapboz oyunu Ücretsiz ve kurulumsuz bir oyun olup Bir resmin parçalara ayrılıp bu parçaların doğru yerlerine yerleştirilmesi esasına dayanır.

bPuzzle oyunu nasıl oynanır

1. Sayfa sonundaki indirme linkine tıklayıp yazılımı indirin ve zipten çıkartıp sisteminize uygun olan exe dosyasını çalıştırın, ardından Seçtiğiniz bir resmi ana pencereye sürükleyip bırakın veya varsayılan bir tane seçmek için Dosya Menüsünü kullanın.

Bpuzzle oyunu ana ekranı

2. Resim formatı JPG ise, boyut önemli değildir, ancak Png ise 800 × 600 piksel olmalıdır aksi halde resmi kabul etmeyecektir. İlk başta size Resmi inceledikten sonra oyunu başlatın diyen bir uyarı penceresi çıkartacaktır.

bpuzzle oyununa başla

3. Tamam butonuna tıkladığınızda varsayılan olarak gelen birinci seviyeye göre resim parçaları karıştırılacaktır. Seçenekler menüsü altında yeralan seviye seçeneği sayesinde 1 ile 5 arası bir seviye belirleyebilirsiniz.

bpuzzle yap boz oyununu çöz

Pencerenin altındaki durum çubuğu, hamle sayınızı, mevcut oyunda oynadığınız süreyi ve zorluk seviyenizi gösterir. bPuzzle varsayılan olarak 8 adet resim ile gelmektedir.

bluelife Puzzle oyun seçimi

Herhangi boyuttaki bir jpg resmini arayüze sürüklediğinizde dosya menüsü altına ekleneceğinden tekrar bu resmi birleştirmeye çalışabilirsiniz. bPuzzle , özellikle boş vakti olup bilgisayar başında bir uğraşı arayan her yaşta kişilerin kullanabileceği Ücretsiz ve kurulumsuz bir bir Yap boz oyunudur , oyun kolay olmayıp ilk seviyesi dahi uğraştırabilmektedir.

- Bir tıkla Windows defenderi devre dışı bırakın Burada

- Windows sistem saati otomatik düzelsin Burada

- Bir tıkla ip adresinizi öğrenin Burada

- Ücretsiz klasör renklendirme programı Folder Painter Burada

- Web Kameranız ile Gözetlenmeyin (WebCam On-Off) Burada

- Bir tıkla Dosya gezginini yeniden başlatın Burada

- Cmd komutu ile Fare ayarlarınızı değiştirin Burada

- Bir tıkla Güvenli moda geçiş yapın Burada

- Ctrl ve Fare tekerleği ile zoom yapılmasın Burada

- Send Windows Key v1.0 Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for shampuan
  3. Avatar for Yüksel
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Ahmet
  6. Avatar for Yüksel
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for shampuan
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Ada

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha