Eski müzik CD lerinizi kolayca Mp3 e çevirin


Medya player ile CD riple
Bir zamanların modası olan müzik CD lerinin devri sona erdi gel gelelim hemen hemen herkesin evinde halen en az birkaç tane orjinal müzik cd si bulunmaktadır. Eğer bunları yer kaplamaları sebebi ile atacaksanız


, öncesinde içlerindeki müzikleri Mp3 e dönüştürebilirsiniz , işin güzel tarafı bunun için herhangi bir ek yazılıma gerek olmaması. Cd lerde zamanla çizilir bozulur , içlerindeki dosyalar okunmaz hale gelebilir bu sebepledir ki bu albümleri convert edip Sabit diskinizde , harici HDD veya USb belleğinizde saklamanız çok daha pratik olacaktır hem böylece 10-15 cd ye yer bulmaktan da kurtulmuş olursunuz. Gelelim Müzk Cd sinden Mp3 ün nasıl yapıldığına.

Windows Media Player ile CD nasıl Riplenir

Riplemek ; Müzik CD'sindeki parçaları WAV, MP3, AAC veya Ogg Vorbis gibi başka bir ses formatına dönüştürme işlemine denmektedir. Aşağıdaki anlatımda bu iş için , her bilgisayarda varsayılan olarak bulunan Windows media Player kullanılacaktır.

1. İçerisindeki müzik parçalarını Kopyalamak istediğiniz müzik CD'sini bilgisayarınızın CD/DVD veya Blu-Ray sürücüsüne yerleştirin. Ardından Aramaya Windows Media Player yazın ve çıkan ikonuna çift tıklayın.

Aramada Windows media Player

2. İlk kurulum ekranındaki seçenekleri kendinizce işaretleyip yazılım arayüzünü açın ve eğer Müzik cd sini otomatik görmediyse sol taraftaki CD ye tıklayın.

Müzik Cd içeriği

3. Üst kısımda Kopyalama ayarları vardır buna tıklayıp ardından Diğer seçenekler kısmına gidin.

CD Kopyalama diğer ayarları

4. Açılan pencerede "Müzik Kopyala" sekmesindeyken , Biçimin Mp3 olduğuna ve kalite kaydırma çubuğunun en iyi kalitede olduğundan emin olun.

Müzik kopyalama seçenekleri

5. Müziği bu konuma kopyala başlı altında yeralan Değiştir butonuna tıklayıp Riplemenin yapılacağı klasörü oluşturabilirsiniz.

Ripleme klasörü

6. Son olarak Üst kısımda yeralan CD'yi kopyala butonuna tıklayın.

Madia Player CD yi kopyala

karşınıza açılacak olan müziğinize kopya koruması eklenmesin ... ile başlayan ve CD ler den kopyalanan Müziklerin ... seçeneklerinin her ikisine tik koyduktan sonra Tamam butonuna tıklayın.

Kopya koruması olmasın

Kopyalama (Ripleme) işlemi başlayacaktır. İşlem tamamlandığında Riplemenin yapıldığı klasörde Mp3 lerinizi bulacaksınız. Yöntemin herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç bırakmaması ve Mp3 kalite seçenekleri içermesi avantajlı yönleridir.

- Mp3 çalar,Araba teybi vs. Müzikleri istenen sırada çalmıyor Burada

- VLC Playeri müzik çalar olarak kullanın Burada

- Sesinizi kolayca Mp3 olarak kaydedin Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for TRWE_2012
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for gülcan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha