Windows Kilit ekranına hava durumu ekleyin


Windows Kilit ekranına hava durumu ekleyin
Windows son sürümlerindeki yeniliklerden biride , hava durumu bilgilerini doğrudan kilit ekranınızda görüntüleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde , Kilit ekranın kilidini açmadan mevcut hava durumunu hızlı


bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Çevredeki kişilerin hassas verilerinize erişmesini engellemek için ekran kilidi kullanıyor ve sık sık dışarıya çıkmak durumunda kalıyorsanız yapacağınız küçük bir ayar sayesinde , ekran kilidi aktif iken alt kısımda gösterilen hava durumununa bakarak bulunduğunuz bölgede havanın nasıl olduğunu , en yüksek ve en düşük sıcaklıkları öğrenebilirsiniz.

Kilit ekranında hava durumunu görüntülemeyi etkinleştirin

Görev çubuğundaki Başlat düğmesine tıklayın ve açılan menüden Ayarlar dişli çarkını seçin , yeni açılacak menüde sol tarafta yeralan Kişiselleştirme kısmına tıklayın ve yeni açılacak olan sayfadaki Kilit ekran kısmına tıklayın.

Kişiselleştirme , Kilit ekran

Yeni açılacak olan sağ taraftaki sayfada kaydırma çubuğunu dip kısma kaydırın ve Kilit ekran durumu kısmında yeralan aşağı açılır menüden "Hava Durumu" nu seçin.

Kilit ekran durumu

Özellik etkinleştirildiğinde , bilgisayarınız her kilitlendiğinde, sıcaklık ve hava koşulları da dahil olmak üzere mevcut hava durumu bilgilerini göreceksiniz. Eğer bir tıkla üstteki ekrana ulaşmak istiyorsanız çalıştır penceresinden aşağıdaki komutu kullanmanız yeterlidir.

ms-settings:lockscreen

Ayarlar uygulandıktan sonra klavyenizdeki Windows + L tuşlarına aynı anda basın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir.

Kilit ekranda hava durumu

Eğer hava durumu seçeneğini Kilit ekranınızda görmüyorsanız , Microsoft Store'dan MSN Weather Hava Durumu uygulamasını indirmeniz gerekir.

Ben Windows 7 deki Gatgetleri Windows 11 de kullanmayı tercih ediyorum , nasıl yapıldığı konusundaki ayrıntılı bilgileri sayfa sonundaki linklerde , bulabilirsiniz. Bir müddet sonra MSN hava durumu uygulamasını kaldırmak isterseniz , Ayarlar - Uygulamalar - Yüklü uygulamalar kısmına gidip arama boşluğuna hava durumu yazın ve bulduğu ikonun sağ tarafındaki üç noktaya tıklayıp Aşağı açılır menüden kaldır kısmını seçin.

- Windows 11 ve 10 da masaüstü gatgetleri kullanın - Burada

- Görev çubuğundaki hava durumu ikonu nasıl silinir - Burada

- Android ana ekranına hava durumu ekleyin - Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha