Laptopun kapağını kapattığımda bilgisayar uyumasınBazı kişiler Laptopu ile çok sık yer değiştirmek zorunda olabilirler , Varsayalım öyle bir büroda çalışıyorsunuz ki ikide bir laptopunuzun yerini değiştirmek durumunda kalıyorsunuz , haliyle değiştirmenin en kolay


yolu da kapağını kapattıktan sonra alıp yeni yerinize geçmektir , eğer bu gibi bir durumda laptopunuzun uyumasından hoşlanmıyorsanız aşağıdaki adımları takip edip bunu sağlayabilirsiniz.

1. Öncelikle Denetim masasına gidip güç seçenekleri kısmını açıyoruz (Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri)

Güç seçenekleri

2. Sonrasinda "Kapak kapatıldığında yapılacakları seçin" kısmını tıklayalım

laptop kapak kapatıldığında yapılacakları seçin

3. Açılan ekranda , Kapağı kapattığımda seçeneğini hem pil hemde Prize takılıyken "Hiçbirşey yapma" şeklinde ayarlayalım.

Hiçbirşey yapma

Artık Laptopumuzun kapağını kapattığımızda ne kapanacak nede uyku moduna girecektir , elbette aşağı açılır menüden seçenekleri iztediğimiz zaman eski haline alabileceğimiz gibi kendimize göre de ayarlayabiliriz

4. Son olarak dip kısımda yeralan "değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklayalım. Aynı ayarlara aşağıdaki şekilde de ulaşabiliriz :
Denetim Masası - Sistem ve Güvenlik - Güç Seçenekleri - Plan Ayarlarını Düzenle  diyelim ve açılan akrandan aşağıdaki ayarları yapalım

Kapağı kapatma eylemi

Daha sonra özelleştirilmiş bu güç yönetimi seçeneklerini orjinal haline getirmek için "Plan Ayarlarını Düzenle" ekranında sağ dipte yeralan "Bu plan için varsayılan ayarları geri yükle" kısmına tıklayıp eski haline getirebilirsiniz.


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha