Sürücü harflerini kolayca değiştirin


drive_letter_changer
Sürücü harf değişikliği zor değil gel gelelim acemi kullanıcılar için zahmetli olabiliyor , ilaveten bazı durumlarda her nedense sürücü harfi değişmemek için inat eder , işte sürücü harf değişikliğini


kolaylaştırmak ve aynı zamanda bu süreçte yapılması muhtemel hataların önüne geçmek için Drive Letter Changer isimli yazılımı kodladık , Yazılım Portable ve Freeware dir , Gelelim kullanımına :

change drive letter arayuz

Basit bir arayüze sahip yazılım çalıştırıldığında mevcut sürücüler görüntülenecektir , bunlar üzerinde işlem yapmak için birinin üzerine tıklayalım ve sağ tuş menüsünü yada üst kısımda yeralan Task (Görev) menüsünü kullanalım

Change driver Latter harf değiştirme

yazılım sürücü değişikliği yanında bir sürücüyü ntfs dosya sistemi olan yerdel bir sürücüdeki klasöre bağlamamıza da imkan veriyor , peki bunu neden yapmak isteyelim ? en basitinden Bu yöntem sürücüye istediğimiz konumdan ulaşmamıza olanak sağlar. İlgili sürücünün harfi silinirse sürücüye bilgisayarımdan ulaşılamaz lakin ilgili sürücünün bağlı olduğu klasörden ulaşılabilir. Bazıları için kısayol güvenlik sağlayabilir.
Misal benim d sürücüme diğer kullanıcıların erişmemesini istiyorum. Ilgili sürücünün bilgisayarımdaki D: harfini siler ve ilgili sürücüye ait masaüstümde bir klasöre bağlayabilirim. Bu sayede diğer kullanıcılar ilgili sürücüye ulaşamayacaktır . Örnek olarak ben Parmak belleğimi (00000000) masaüstündeki bir klasöre bağladım (aşağıdaki resim)

sürücüyü klasöre bağlama

Task (Görev) menüsünden sürücü harfi değişikliği yanında , sürücü harfini kaldırabilir , Volum (birim) adını kopyalayabilir ve sürücü özelliklerini görebilirim . Araçlar menüsünden ise Disk yönetimini açabilir , Eski bağlantı verilerini silebilir (Registry de tutulan ve Bilgisayara bağlanmış olan disklerin kaydı) Mountvol konsolundan , birim adı için kullanılabilir değerleri görebilirim (Aşağıdaki resim)

change drive letter mountvol

Download
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum.org
Boyut: 370 KB
Sistem: Windows XP ve üzeri bütün windowslar


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha