Tüm güncellemeleri içeren windows medyası hazırlayalım


nlite ile güncellemeleri windows medyasına entegre etmek
Daha önce farklı araç ve yöntemlerle windows güncellemelerini içeren medya oluşturma konusunda bilgiler vermiştik bu yazımızda NtLite isimli yazılımı kulanarak tüm güncellemelerimizi Windows medyamıza

entegre edeceğiz , çünkü yeni bir windows kurulumunda özellikle de Windows 7 gibi yüzlerce güncellemesi çıkmış olan sistemlerde sıkıntı yaşanmaktadır , tüm kurulum bittikten sonra bazen günlerce güncelleme sıkıntı sebebi ile sistem doğru dürüst kullanılamamakta hatta ilk kurulduğu halinden daha yavaş çalışabilmektedir , işte bu sebeplerle güncellemelerin hepsini kurulum medyasına entegre etmek en akılcı yol gibi durmaktadır , gelelim adımlarına :

1. Ntlite yazılımını Buradaki linkten indirip kuralım , yazılım ücretli olmasına karşın bizim kullanacağımız özelliklerinde bir kısıtlama yok

2. VHdownloaderi Buradaki linkten indirip sistemimize uyan bütün güncellemeleri seçip indirelim nasıl yapıldığı konusunda Buradaki linkte ayrıntılar mevcut

3. herhangi bir Windows ISO dosyasını(Ben Windows 11 ISO su kullandım) NtLite programındaki Add butonu ile yazılıma gösterelim.

nlite a iso ekle

4. Görüldüğü gibi windows 11 medyam Resimdeki sürümleri içeriyormuş ben Single Language yi seçiyorum yani sağ tıklayıp Yükle diyorum.

Ntlite windows load

Program Install.WIM dosyasını geçici bir klasöre çıkartacaktır ve sonrasında yeşil ile işaretli şekilde Yüklendi şekline bürünecektir.

Ntlite windows loaded

5. ve sağ tarafta seçenekler belirecektir buradaki seçeneklerden Ekle kısmına tıklayalım ve Güncelleme dosyalarını gösterelim. Dilerseniz güncellemeleri eklemek için sol üst köşedeki Ekle butonunun altındaki seçenekleri de kullanabilirsiniz (Paketlerin bulunduğu dizin - Ekle).

Ntlite Güncelleme seçimi

6. Ntlite güncellemeleri otomatik olarak olması gerektiği gibi sıralayacaktır , ardından sol dip kısımda yeralan Uygula kısmına tıklayalım.

Ntlite export , create ISO

Ben ücretsiz sürümü denediğimden seçenekler kısıtlı  diye düşünüyorum, normalde aşağıdaki şekilde ISO oluştur seçeneği sunması gerekir.

Ntlite export , create ISO

İşlem bilgisayarın gücüne bağlı olarak 30 dk ile 1-2 saat arası sürebilecektir , Masaüstü bilgisayarların Laptoplardan çok daha güçlü olduğunu unutmayınız , Masaüstü bir i3 - i7 li bir Lapotoptan daha güçlüdür. İşlem tamamlandığında aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.

Ntlite export , create ISO

NtLite ın ücretli olması sebebi ile aynı işlemi MsMgToolkit ile yapmak isterseniz Buradaki başlığa gözatınız.

- Windows dil dosyaları nasıl indirilir Burada

- DISM yöntemi ile güncelleme entegrasyonu Burada

10 Mart 2016 tarihli başlık güncellendi


23 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for Bilge Sapmaz
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for Murat
 5. Avatar for Velociraptor
 6. Avatar for cankusa
 7. Avatar for Velociraptor
 8. Avatar for Onur
 9. Avatar for Velociraptor
 10. Avatar for ali
 11. Avatar for Velociraptor
 12. Avatar for ali

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha