Firefox ta favoriler menüsü hemen kapanmasın


firefoxta favoriler menüsü hemen kapanmasın
Tarayıcımızla web te gezinirken bir sayfayı beğenirsek yada belirli sayfaları sürekli ziyaret etmemiz gerekiyorsa ilgili sayfayı favorilerimize (Yer imleri) ekleriz bu da bize istediğimiz zaman kolayca sayfaya


ulaşım imkanı sağlar. Kullanıcılar kolaylık olsun diye Firefox arayüzündeyken Klavyelerindeki "Alt" sekmesine basıp açılan üst menüden ; Görünüm - Araç çubukları - Yer imleri araç çubuğu kısmına tik koyalarlar böylece Yer imlerine istedikleri zaman ulaşabilirler.

Firefox yerimleri araç çubuğu

Tarayıcımızda birçok yer imimiz varsa, onları kolayca yönetmek ve kullanmak için ayrı klasörler halinde düzenleyebiliriz. yada mesela sosyal ağlar ile ilgili favorilerinizi ayrı bir klasörde , gazetelerin bulunduğu favorilerinizi ayrı bir klasörde tutarak kategorileştirme yoluna da gidebilirsiniz. Mozilla Firefox tarayıcısında, birçok yer imi öğesi içeren yer imleri araç çubuğunda bir klasörünüz olduğunu varsayalım. Eğer 3-4 yer imi öğelerini açmanız gerekiyorsa , Yer imleri araç çubuğuna tıklarız , varsa burada yeralan bir alt klasör seçeriz ve içerisinde yeralan favori web sayfamızı yeni sekmede açmak için klavyemizdeki "Ctrl" tuşuna basılı vaziyette yer imine tıklarız böylece favori sayfamız yeni sekmede açılacaktır.Yer imini yeni sekmede açar açmaz yer imleri menüsü kapanacaktır, yer imleri klasör menüsünü tekrar açmanız ve ikinci yer imi öğesini yeni sekmede açmanız gerekir. Gerekli tüm yer işaretlerini yeni sekmelerde açana kadar bu işlemi birkaç kez tekrar etmeniz gerekecektir.

firefox favoriler

Yeni sekmede bir yer imi açtığınızda yer imi menüsünün kapanmasını önleyebilirseniz harika olmaz mı? Yer imleri menüsü ekranda kalmaya devam ederse, seri halde birden fazla favori sayfanızı yeni sekmede açabilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda yeni sekmede birden çok yer imi açmak istediğinizde yer imleri menüsünün kapanmamasını nasıl sağlarız koknusuna açıklık getirmeye çalışacağız. Aslında Firefox tarayıcısı, varsayılan olarak kapalı gelen bu özelliği açmamız için seçenek sunmaktadır

1. Mozilla Firefox'u açın ve adres çubuğuna about: config yazıp ve Enter tuşuna basın. Size bir uyarı mesajı gösterecek, "Riski kabul ediyorum!" butonuna tıklayın.

firefox about:config

2. Açılan ekrandaki arama boşluğuna aşağıdaki kodu yazın

browser.bookmarks.openInTabClosesMenu

Varsayılan olarak true (yani devre dışı) şeklindeayarlanmış olan değeri üzerine çift tıklayıp "False" şekline getirin. Alternatif olarak, tercihin üzerine sağ tıklayıp Değiştir seçeneğini de seçbilirsiniz.

firefox bookmarks

İşlemler bukadar artık yer imleri menüsünde favorilerinizden bir veya birkaçını yeni sekmede açmak istediğinizde Ctrl tuşuna basılı vaziyette üzerine tıkladığınızda yer imleri menüsü kapanmayacaktır.

- Firefox a eklenti kurulumunu yasaklayalım Burada

- Firefoxu bütün açık sekmeleri ile yeniden başlatalım Burada

- Mozilla Firefox 64 bit nasıl kurulur Burada

- Firefoxun eklenti veritabanını sıfırlayalım Burada

- Firefox bütün istenmeyen Popupları engellesin Burada

- Firefoxta Tema değişikliği nasıl yapılır Burada

- Firefoxta Donanım ivmelenmesi ayarını kapatma Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Mehmet
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Kerim Güney

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha