Google chrome herzaman Gizli modda başlasın


Chrome herzaman gizli modda başlasın
Bir web tarayıcısı ile herhangi bir sayfayı ziyaret ettiğimizde hassas bilgilerimizin bir kısmı Sabit diskimizde saklanır bunda amaç ziyaret ettiğimiz sitelerin kaydını tutmak ve sitelere özgü tercihleri


çerez olarak bilinen küçük metin dosyalarında saklamaktır. Google Chrome'un Gizli Modu, çoğu özel veri bileşenini mevcut oturumun sonunda geride bırakılmayacak şekilde kaldırır. Bu modu aktif etmek için Ctrl + Shift + N klavye Kısayolu kullanılabileceği gibi Chrome tarayıcısı açıkken sağ üst köşede yeralan Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan aşağı açılır menüden yeni gizli Pencere özelliğine tıklayıp bu modu açabiliriz. "Gizli moda geçtiniz" ifadesini içeren yeni bir pencere açılacaktır.

Chrome gizli Mod

Gizli moddayken kendi bilgisayarımızı kulanan herhangi bir kişi bizim tarayıcı etkinliğimizi göremez fakat yer imleri ve indirilenleri görebilir. Gizli Mod'dayken, Chrome ; Formlara girdiğimiz bilgileri , Göz atma geçmişimizi, Çerezler ve site verilerini kaydetmeyecektir. Elbette burada hemen şu ek bilgiyi de vermekte fayda görüyorum. Gİzli modda Ziyaret ettiğimiz web siteleri aktivitelerimizi görebilirler , eğer bir işyerinde çalışıyorsak burada neler yaptığımız izlenebilir eğer bir öğrenci iseniz yine gizli mod kullansanız bile gözlenebilirsiniz bu sebepledirki gizli modu evde kullanmak en iyisidir. Başkalarına ait ağlarda en iyi koruyucu virtual private network (VPN) dir.

Chrome yi herzaman gizli modda başlatmak

Daha önceki yazılarımızdan birinde Google chrome ve diğer tarayıcıları gizli modda başlatmak için neler yapmamız gerektiği konusunda bilgiler vermiştik bu bilgilere sayfa sonundaki linklerden ulaşabilirsiniz. Masaüstünde yeralan chrome ikonuna sağ tıklayalım ve açılan ekranda kısayol sekmesine geçiş yapalım ve Hedef kısmının sonuna "-Incognito" yazalım gel gelelim bu yöntem pekte pratik bir yol değildir. Bu sebepledirki sizlere bir tıkla chromeyi herzaman Gizli modda başlatıp yine bir tıkla Normal şekline döndüren bir script hazırladık , sayfa sonundan indireceğiniz "chrome_gizli_mod" zip dosyasını çıkarttıktan sonra içerisinde yeralan "Chrome_gizli_mod.vbe" scirptini çift tıklayın , ilk çalıştırmada Chromeyi herzaman gizli modda başlatan ayarı yapacaktır.İkinci tıklamada ise chromeyi varsayılan ayarlarına geri döndürecektir.

Vbs chrome gizli mod

NOT: Script sadece Windows 10 da çalıştığı için Lütfen daha alt sürümlerde deneyip çalışmıyor diye yorum yazmayınız. (Test edilen Windows 10 sürümü 1803)

- Tarayıcınız herzaman gizlilik modunda başlasın Burada

- Bu bilgisayar Chrome güncellemelerini almayı durduracak Burada

- Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım Burada

- Google Chrome ile virüs taraması nasıl yapılır Burada

- Chromede Pencere içinde Pencere özelliği Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha