Android te Sim kilidi yada Pin kodu nasıl değiştirilir


Sim kilidi Pin kodu
Hattınızı başka bir operatöre taşıdıysanız size muhtemelen yeni bir sim kart vermişlerdir. bu kart pin kodu ile birlikte gelir ve kartı telefona ilk yerleştirdiğinizde sizden bir PIN kodu ister. Bu kod,bayinin


size verdiği kartın arka yüzeyindedir ve bu koda ulaşmak için kartın yaldızlı bölümünün kazınması gereklidir. Burada yeralan PIN 1 , dört haneli bir koddur ve sayılardan oluşur telefonunuzu açtığınızda istenen pin kodu bu PIN 1 kodudur.

Pin ve Puk kodları

Kodu dikkatlice telefona yazınız , PIN 1 kodunu 3 kez hatalı girerseniz telefonunuz kilitlenecektir. Böylesi bir durumda PIN 1 kodunun karşılığında PUK 1 kodu vardır bu kod 8 hanelidir ve kodu girerek kilitlenmiş olan cihazı açabilirsiniz. Eğer yeni nesil akıllı cihazınızda pin kodu kullanmaya devam etmek istemeyip sadece desen kilidi bana yeter diyorsanız, her açılışta PIN 1 kodunun sorulmasını engelleyebilirsiniz.

Android Cihazlarda Pin Kodunu Devre Dışı Bırakma - aktif etmek

Aşağıdaki anlatımı güncel bir Android sürümü olan Oreo 8.1 den yapıyorum fakat diğer sürümlerde de menüler muhtemelen benzeri isimlerle yeralmaktadır.

1. Ana ekranda yeralan Ayarlar ikonuna dokunun, açılan listeyi aşağıya doğru kaydırarak "Güvenlik & Kilit ekranı" kısmını bulun ve buraya dokunun

Güvenlik ve kilit

2. Sonraki ekranda "Sim Kart kilidini ayarla" menüsüne dokunun.

3. Sim kart kilit ayarları açılacaktır burada yeralan "Sim Kartı kilitle" yazısının sağında yeralan anahtarı kapalı konuma getirin.

sim kartı kilitle

Akıllı telefonda Simkart Pin kodu nasıl değiştirilir

Üstte anlattığımız maddeleri uygulayarak Sim kart kilit ayarlarına geldikten sonra "SIM PIn Kodunu değiştir" kısmına dokunun

Sim pin kodunu değiştir

Bizden ilk önce eski PIn kodunu isteyecektir bunu girdikten sonra Tamam kısmına dokunalım , Ardından yeni bir Pin belirlememizi isteyecektir , yeni Pini 2 defa girdikten sonra Tamam diyerek işlemi onaylayalım. Artık Yeni Pini kullanmaya başlayabilirsiniz. SIM kilidi veya PIN kodu diye bilinen şifreler SIM kartının izinsiz kullanımını engellemek amacıyla düşünülmüş bir güvenlik önlemidir.

Pin kodumu unuttum (Sim kart Bloke oldu) Ne yapmam lazım

SIM kilidini 3 ten fazla yanlış girdiğiniz anda Kart kendini bloke eder , Blokeyi kaldırmak için PUK koduna ihtiyaç duyulacaktır bu kod hattı ilk aldığınızda size verilen kartın üstünde yazar. Eğer bu kartı kaybettiyseniz bağlı olduğunuz operatörü arayarak SIM kilit kodunu ve bu kodu 3 defa yanlış girdiğinizde size sorulacak olan PUK kodunu öğrenebilirsiniz. Bazı operatörlerin internet sayfalarında PIN ve PUK kodunu sorgulamak için bir araç bulunabilir. Kimi operatörler ise bu servisi sadece müşteri hizmetleri üzerinden sunmaktadırlar. Eğer hiçbirinden sonuç alamadıysanız bir bayiye uğrayarak yedek SIM kart oluşturabilirsiniz.

- Android doğumgünü hatırlatıcı uygulaması Burada

- Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin Burada

- Telefonda Fotoğraf çekerken resmi tam ortalayalım Burada

- Telefondan bluetooth ile bilgisayara resim yollanmıyor Burada

- Android telefonlarda zaman ayarlı fotoğraf çekmek Burada

- Cep telefonu sesini bilgisayar hoparlöründen dinleyelim Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Erdem5816
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Kaan
  5. Avatar for mhs30
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Taner K.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha