Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin


Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin
Cep telefonları zamanla akıllandılar ve internete çok daha fazla ihtiyaç duyar hale geldiler , internetsiz bir Akıllı telefon işe yaramayacağı için kullanılan internet hızı oldukça önemlidir.

3G, 4G , 5G derken cep telefonlarında kullanılan internet hızları gittikçe arttırılıyor. Bu arada 4,5 G diye bir kavramın dünyada olmadığını belirtmek isterim. İnternet hızı ve bağlantı kalitesi düşükse izlenen videoların donmasından (Oynamamasından) tutunda indirilen dosyaların tamamlanmasının onlarca dakika sürmesine kadar birçok konuda sorun oluşturacaktır. özellikle sayfa görüntülenememe , chat sırasında sesin kesik kesik ve baygın hale gelmesi gibi pek çok sorun direkt olarak internet hızı ile alakalıdır. Windows'ta internet hızınızı test edebilir ve gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz peki ama Akıllı telefonlarda bağlantı hızınızı anlık olarak nasıl görebilirsiniz?

Android telefonda internet hızınızı Programsız görün

Android telefonunuzda ağ bağlantı hızınızı anlık olarak durum çubuğunda görmek isterseniz basit bir ayar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki anlatım Android 9.0 PIE sürümünde yapılmış olup diğer Android sürümlerinde benzer olabilir.

1. Ayarlar - Ekran kısmına dokunun ve açılan sayfada kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırın burada yeralan "Durum çubuğu" kısmına dokunun

Android internet hızı

2. Yeni açılacak ekranda "Ağ hızını göster" düğmesini açık konuma getirin , böylece Cep telefonunuzun en üst kısmında yeralan bildirim ekranında Ağ hızınızı gösteren bir ikon belirecektir.

Android durum çubuğunda internet hızı

Akıllı telefon internet hızı bulunduğunuz bölge ve konuma göre sürekli değişiklik gösterebilir mesela bazı yerlerde sadece 3G ile bağlı olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz buda orada baz istasyonu sinyallerinin / uydu sinyallerinin çok iyi olmadığının göstergesidir. Normalde çok iyi internet ve bağlantı hızının olduğu bölgelerde dahi bir bodrum katına indiğinizde internet ve bağlantı sorunları yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Hatta mesela diyelimki Türkiyede Vodofone kullanıcısı iseniz benzer bir paketteki internet hızı farklı Turkcell kullanıcısı iseniz benzeri bir paketin internet hızı farklı olabilecektir. Bukadar çok faktöre bağlı olan internet hızı için kullanıcının yapabileceği ayar sayısı kısıtlıdır , Eğer durum çubuğundaki Ağ hızı göstergesinin yanında hızınızı test etmek isterseniz , internet üzerindeki herhangi bir hız testi servisinden faydalanabilirsiniz.

Cep telefonu Hız testi sonuçları

Aşağıda hız testi uygulayabileceğiniz siteler verilmiştir.

NetspeedFast.comTurkTelekomMilleni.comOnline hız testiSpeedtest

- Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır Burada

- Telefon ekranı kilitliyken fotoğraf çekin Burada

- Hangi Android Uygulamaları pilinizi tüketiyor Burada

- Android telefonda internet bağlantısı kopuyor Burada

- Android telefonda saat kayboldu Burada

- Android telefonda IP nasıl değiştirilir Burada

- Android telefonda yazılımsız DNS değiştirmek Burada

- Android veri tasarrufu özelliğini aktif edelim Burada

- Eski telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for ozmonot
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for banda larga brasil
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Serdar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha