Opera her açılışta boş sayfa ile başlamasın


Opera her açılışta boş sayfa ile başlamasın
Tarayıcı konusunda daha önceki makalelerimizde de paylaştığımız bir ipucunu birkez daha hatırlatalım ; Sisteminizde asla tek tarayıcı kullanmayın. Ben genellikle üç farklı tarayıcı kullanırım Google chrome

, Firefox ve Opera (Portable) , Operayı özellikle Vpn ye ihtiyacım olduğu zamanlarda tercih ediyorum. Genellikle tarayıcılar en son hangi web sayfasında iken kapattıysam oradan açılırlar yani son göz atma oturumunu geri yükleyecek şekilde yapılandırdım böylece hangi sayfada kalmıştım diye düşünmüyorum. Opera tarayıcısıda en son oturumu geri yükleme özelliğini desteklemektedir gel gelelim yanında mutlaka Hızlı erişim adında bir boş sekme daha açıyor, bu özelliği kimi kullanıcılar faydalı bulabilirler fakat ben Operayı her açışımda bu sayfayı kapattığımı farkettim çünkü otomatik olarak aradığım sayfa değil başlangıç sayfası geliyor ve mutlaka yanındaki sekmeye tıklayıp son kaldığım yeri seçmem gerekiyor. Biraz kurcalayınca her açılışta operanın boş sayfa açmasını engelleyebildiğimizi farkettim aşağıda Güncellenmiş en son sürüm operada ilgili ayar açıklanacaktır.

Opera başlangıçta boş sekme açmasın

1. Opera tarayıcısını açın ve sol üst köşedeki opera ikonuna farenin sol tuşu ile tıklayın yada klavyenizdeki Alt + P tuşlarına aynı anda basın veya adres barına aşağıdaki kodu yapıştırıp enter tuşunu kullanın.

opera://settings 

Diğer tarayıcılarda genellikle sağ üst köşeden ulaşılan ayarlar Operada sol üst köşede olduğundan ilk başta ayarlar nerde diye arayabilirsiniz.

Opera ayarlarına nasıl ulaşılır

2. Açılacak olan ayarlar sayfasında tarayıcı kenar çubuğunu aşağıya doğru kaydırıp "Başlangıçta" başlığını bulun ve bunun altında yeralan ayarlardan "Önce anasayfayı Göster" ayarının sağındaki butonu kapalı konuma getirin.

Opera anasayfa ayarları

Üstteki resimde de görüldüğü üzere varsayılan olarak bende "Önceki oturumdaki sekmeleri koru" kısmı işaretli haldedir ve bu ayar tarayıcıyı açtığınızda son kapattığınız web sayfasının açılmasını sağlar. Son olarak üstteki ayarları yaptıktan sonra operayı kapatıp yeniden açmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Artık Opera tarayıcısı açıldığında iki sayfa değil sadece tek bir sayfa açılacak ve o da en son kapattığınız sayfa olacaktır. Opera tarayıcısının diğer tarayıcılara nazaran bazı avantajları mevcuttur mesela portable sürümünü indirime sunar , dahili VPN si bulunur ...

- Opera VPN bağlanmıyor sorunu ve çözümü Burada

- Opera tarayıcısında ekran görüntüsü nasıl alınır Burada

- Portable Operayı kendi web sayfasından indirin Burada

- Opera Kripto Para Madencilik Koruması Burada

- Opera tarayıcısı ile En stabil portable VPN ye sahip olun Burada

- Opera tarayıcısı döviz kurunu otomatik çevirsin Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Oguzhan
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Oguzhan
  4. Avatar for Tayyar
  5. Avatar for Oguzhan
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for okan sağtürk

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha