Windows 10 un dili nasıl değiştirilir


Windows 10 un dili nasıl değiştirilir
Windows 10 sürümünüz single language değilse resmi olarak birkaç tıkla dil değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Eğer single language bir sürüme sahipseniz dil değişikliği için ilgili .cab dosyalarını indirip

bunlar ile mesela Türkçe olan Windows 10 dilini İngilizceye çevirebilirsiniz bu konudaki makalemizi yazının sonundaki linklerde bulabilirsiniz. Microsoft birkaç senedir .cab uzantılı dil dosyalarına olan desteğini çekti ve dil dosyalarını yayımlamaz oldu , peki ama Windows 10 Home , Professional , Enterprise veya Education sürümlerinden birine sahipseniz aşağıdaki adımları takip ederek windows 10 un dilini değiştirebilirsiniz.

Windows a farklı bir dil nasıl yüklenir

1. Windows 10 un dilini değiştirmek için Ayarlar - Zaman Ve Dil - Dil kısımlarını seçin . Aynı yere daha kolay yoldan ulaşmak için Arama veya Çalıştır ekranından aşağıdaki komutu vermeniz yeterlidir.

ms-settings:regionlanguage

Açılacak olan sayfada Tercih edilen diller kısmının hemen alt tarafında yeralan Artı [ + ] Tercih edilen dil ekle butonu yeralır.

Windows 10 tercih edilen dil

Buraya tıkladığınızda ekleyebileceğiniz dillerin bir listesi görüntülenecektir. mesela bendeki Windows 10 Pro nun görüntüleme dili Türkçedir fakat ben buna ingilizce dilini de eklemek istiyorum bu nedenle listeden İngilizce dilini seçiyorum ve dip kısımdaki ileri butonuna tıklıyorum.

Yüklenecek dili seçin

Bir sonraki ekranda bazı seçeneklerin işaretli olarak geldiği bir sayfa açılacaktır. Burada eğer Görüntüleme dilinizi hemen İngilizce yapmak istiyorsanız en üstteki kutucuğa tik koymanızı tavsiye ederim. Ardından sol dipteki "Yükle" butonuna tıklayın. (2)

Tercih edilen dili değiştir

NOT: Dil paketlerinin sorunsuz inebilmesi için Güncellemlerin herhangi bir şekilde devre dışı bırakılmamış olması gerekir.

Tercih edilen diller başlığının altındaki aşağı açılır menüye Yeni eklenen dil gelecektir.Eğer "Görüntüleme Dilim Olarak Ayarla" kısmına tik koymadıysanız. yeni dil devreye girmeyecek ve görüntüleme diliniz değişmeyecektir. Yeni dile geçiş yapmak için ; Dil ayarları sayfasındayken en üstte yeralan "Windows Görüntüleme Dili" aşağı açılır menüsünden yeni dili seçin (1) .

Görütntüleme dili olarak ayarla

Hemen ardından Windows görüntüleme dilini ayarlamak için Oturumu kapatmanız gerektiğini belirten bir uyarı ekranı belirecektir. Evet Şimdi oturumu kapat butonuna tıklayın ve Oturumu kapatıp tekrar kullanıcı girişi yapın.

Windows görüntüleme dili ayarlanıyor

Artık görüntüleme diliniz değişti (İngilizce oldu) , Microsoft eski sürümlerde dil değişikliği işlemini denetim masası üzerinden de sunuyordu fakat birçok özellik artık denetim masasından kaldırılıyor.

Windows 10 un dili değişti

- Windows 10 cab dil dosyalarının kurulumu Burada

- Görev çubuğundaki dil simgesi kayboldu Burada

- Windows 10 Single language nin dilini değiştirelim Burada

- Windowsun varsayılan kurulum dili nasıl bulunur Burada

- Office de görüntüleme dili nasıl değiştirilir Burada

- İnternet explorer 11 veya 10 un dilini değiştirme Burada

- Google chromede dil nasıl değiştirilir Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha