PowerPoint dosyalarını topluca Pdf formatına dönüştürün


PowerPoint dosyalarını topluca Pdf formatına dönüştürün
PowerPoint, Microsoft tarafından geliştirilen , kullanıcıların temel slayt gösterilerinden karmaşık sunumlara kadar her şeyi oluşturmasını sağlayan ve standart Office paketinde yeralan bir sunum programıdır.

PowerPoint genellikle işyerlerinde ve okul ve üniversitelerde sunumları oluşturmak için tercih edilir. Sunumlar, metin, görüntüler ve ses klipleri ve filmler gibi diğer ortamları içerebilen slaytlardan oluşur. Ses efektleri ve animasyonlu geçişler, sunuma ilave bir cazibe eklemek için de dahil edilebilir.Oluşturmuş olduğunuz PowerPoint dosyalarını günün birinde Pdf ye dönüştürme ihtiyacınız olursa bunun için internetten yazılım aramanıza gerek yoktur. Sisteminizde Powerpoint kurulu ise uzantısı pptx veya ppt olan dosyaları tek tek açıp pdf şeklinde kaydedebilirsiniz. Bunun için Powerpoint dosyasını açıp Sol üst menüden Dosya - Farklı Kaydet - Gözat kısmına tıklayın.

PowerPoint dosyasını farklı kaydet

Ardından farklı kaydet dedikten sonra açılan ekranda kayıt türü olarak PDF (*.pdf) yi seçin ve PowerPoint dosyanızı bilgisayarınızdaki herhangi bir yere kaydedin.

Powerpoint farklı kaydet seçenekleri

Bu şekilde bir dönüştürme birkaç PowerPoint dosyanız varsa sorun olmayacaktır gel gelelim elinizde onlarca hatta yüzlerce powerpoint dosyası varsa oldukça büyük zaman kaybına sebep olacaktır bu nedenledirki ppt veya pptx dosyalarını topluca pdf formatına dönüştürmek isteyenler hemen bu konuda yazılım aramaya başlarlar oysa eğer sisteminizde PowerPoint kurulu ise bir Powershell scripti ile bir tıkla toplu dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Powershell komutu ile pptx veya ppt uzantılı dosyaları Pdf ye dönüştürelim

Aşağıda verdiğimiz scriptin çalışabilmesi için sisteminizde Microsoft Office 2010 veya daha üst bir sürüm kurulu olmalıdır. Pdf formatına dönüştürmek istediğiniz bütün PowerPoint dosyalarını bir klasörde toplayın , ben masaüstümde sordum.net isminde bir klasör oluşturdum ve pptx ve ppt dosyalarını bunun içerisine attım. ardından sayfa sonundaki indirme linkinden "PowerPoint_to_pdf.vbe" isimli dosyayı indirip bu klasörün içerisine kopyaladım ve scripti çalıştırdım.

powerpoint dosyaları Pdf ye dönüştü

Klasör içerisinde nekadar PPTX ve PPT uzantılı PowerPoint dosyası varsa hepsi birden PDF formatına dönüştürüldü.İşlem bukadar Herhangi bir yazılım kullanmadan işlemimizi bir tıkla gerçekleştirmiş olduk.

- Word dosyalarını toplu halde Pdf formatına çevirelim Burada

- Windows 10 da bir resmi Pdf ye çevirelim Burada

- Bir metin belgesini kolayca pdf formatında kaydedin Burada

- Sumatra pdf ücretsiz portable pdf ve ekitap okuyucu Burada

- Edge ile açılan Pdf dosyasında işaretleme yapalım Burada

- Yazdırma korumalı PDF dosyaları nasıl yazdırılır Burada

- Word dosyasını Pdf olarak kaydedip şifre koyma Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Görkem KATMAN
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Orhan Pakdemir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha