Microsoft Office Uygulaması nasıl kaldırılır


Office kaldırılamıyor
Microsoft Office bilmek birçok ülkede size iş kapısı açacaktır. Mesela Alman Üniversitelerinde Office dersleri yoktur fakat mezun olanlardan işe girerken Office bilmeleri istenir. Şirketlerin büyük çoğunluğu


excel tablolama uygulamasını kullanarak mamül ve müşteri karlılık raporları vs. gibi şirket raporları çıkartırlar. Eğer Office yi denemek amacı ile kurdunuz ve lisans süresi sona erdiyse kaldırmak isteyebilirsiniz. Yada Office uygulamasını sevmediniz veya sisteminizde düzgün çalışmadı, belkide kurduğunuz sürüm hoşunuza gitmedi ve eski sürüme geri dönmek istiyorsunuz sebep her ne olursa olsun Office yi kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

Microfot Office yi sistemden kaldırın

1. Sol alt köşedeki windows ikonuna tıklayıp Ayarları seçin - Ardından uygulamalar a tıklayın , açılan uygulamalar sayfasında Microsoftu Office yi bulun ve üzerine tıklayın açılan kutucukta Kaldır butonu belirecektir. Buraya tıkladığınızda Microsoft Office kaldırılacaktır.

Office yi kaldır

Aynı yere kolayca ulaşmak için çalıştır kutucuğundan aşağıdaki Komutu verebilirsiniz

explorer.exe ms-settings:appsfeatures

2. Officeyi kaldırma işlemini klasik Program kaldır penceresinden yapmak isterseniz Aramaya denetim masası yazın ve bulduğu ikona tıklayın ardından Programlar - Program kaldır kısmına tıkladığınızda Klasik denetim masası Program kaldırma ekranı gelecektir. Aynı yere Çalıştırdan aşağıdaki kodu vererek te kolayca ulaşabilirsiniz.

control.exe /name Microsoft.ProgramsAndFeatures

Office Uygulamasını bulup sağ tıkladığınızda Kaldır özelliği görünecek ve bunu kullanarak Microsoft Office yi kaldırabileceksiniz.

Officeyi denetim masasından kaldır

Buraya kadar herhangi bir anormallik yok gel gelelim Programı kaldırırken sistemsel bir hatadan dolayı veya sonradan Office dosya veya Registry kayıtlarındaki bozulmalar sebebi ile hata verebilir işte asıl sorun burada başlıyor.

Kaldırılırken hata veren Microsoft Office yi sisteminizden kaldırın

Office uygulamasını bir türlü kaldıramadıysanız Microsoftun sitesinde sunduğu araçlardan faydalanabilirsiniz. Kullanıcılar bu konuda birçok şikayet ilettikleri için Microsoft muhtelif tarihlerde belirli uygulamalar hazırlayıp downloada sundu , bunları indirip çalıştırdığınızda Sisteminizdeki Office sürümüne Bağlı olarak kaldırma (Uninstall) işlemi gerçekleşecektir.

Office uninstaller

Aşağıdaki linkte Office 2019 2013, 2010, 2007 2003 ve Office 365 kaldırıcıları (Uninstaller) bulunmaktadır. İndirdiğiniz klasörün içerisinde Office sürümünüze bağlı olarak kullanabileceğiniz farklı araçlar mevcuttur.

- Office de görüntüleme dili nasıl değiştirilir Burada

- Office kurulumunda alınan hata ve çözümü Burada

- Windows ve Office ye Microsoft desteğinin bitiş tarihleri Burada

- Microsoft Office Picture Manager i kolayca edinin Burada

- Microsoft Office ayarlarını yedekleyelim Burada

- Office uygulamalarını Güvenli Mod da başlatın Burada

- Office 2010 kurulumundan sonra oluşan Q drive Burada

- VBS ile boş Word veya excel belgesi açalım Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha